8total4 Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 klamerka, możliwe iż od buta albo paseczka.obstawiam Średniowiecze, XIV-XVw.Nie wykluczone iż starsza..Piękna.postaram się poszukać katalogu tego typu znajdek.pozdrawiam!!
8total4 Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 brakujący skobelek mógł być stalowy lub odpaść..tak mniej-więcej wygląda większość tego typu klamerek.zamieszczam piękną rekonstrukcję w paincie ;)pozdro!
numi5 Posted January 22, 2010 Posted January 22, 2010 Naprzeciwko przewężenia byłby ślad użytkowania,gdyby tobyła klamerka.
tyfus Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 po przewężeniu w jednym miejscu (zaznaczyłem na focie) można sądzić, że jest to fragment czegoś - może ten element był do czegoś zawieszony ?
spid3r Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 Witam, jak dla mnie to wygląda na kolczyk, a przynajmniej jego część
neszna Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 Też mi się patrząc na to przewężenie wydaje,że to element dość starej ozdoby.Pozdro.
Question
piuro
co to jest ?
10 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.