pmf1 Posted June 29, 2009 Author Posted June 29, 2009 witam, 2 guziki, z jednego miejsca, wiem, że pruskie wojskowe, ale interesuje mnie datowanie, szczególnie tego 2 i kto je mógł nosić, czy często się takie okazy trafiają?
pmf1 Posted June 29, 2009 Author Posted June 29, 2009 i tył nr 2, czym można je bardziej doczyścić, nie chciałbym ich sknocić...
8total4 Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 drugiego szukaj pod hasłem Gefreitenknopf" w wyszukiwarce.pozdrowy!
8total4 Posted June 29, 2009 Posted June 29, 2009 co do czyszczenia, przepoleruj oliwką na bawełnianej szmatce i styka.pierwszy fajny producent bo z Wrocławia, znana firma E. Meyera..Drugi to sygnatura reklamowa *EXTRA FEIN* czyli coś w stylu Super dobry".pozdro!
pmf1 Posted June 30, 2009 Author Posted June 30, 2009 Witam, dzisiaj wyszedł hak od pasa ale wykonany z cynku albo jakiegoś jego stopu, czym można to z kolei wyczyścić, widoczne są przebarwienia i jakieś naloty korozji, wlepione są w to ziarna piasku, z góry dzięki
8total4 Posted June 30, 2009 Posted June 30, 2009 cynk tylko delikatnie oliwką przejedź, jest to utratny metal i trądu nie usuniesz..odsłonisz tylko bardziej wżery..daj fotke haka to sie zrobi id.pozdro!
pmf1 Posted June 30, 2009 Author Posted June 30, 2009 oto on, w sumie nie wygląda źle jak na cynk, właśnie moczył się w oliwie
pmf1 Posted June 30, 2009 Author Posted June 30, 2009 i jeszcze tył, mógłby w tym stanie być przód - na odwrót, ale dobre i to...
pmf1 Posted July 1, 2009 Author Posted July 1, 2009 i co powiesz 8total4? pruski z Iws, czyściłbyś go jakoś? Korci mnie aby te ziarenka wydłubać czymś szpiczastym...
8total4 Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 pruski, sprzed 1910r.Jest teza że to oficerski, ale osobiście w nią wątpię.Nie czysc, nie pocieraj niczym, o ile dobrze widać, jest na nim sporo zachowanej farby w odcieniu feldgrau lub zieleni.Fajny.pozdro!
pmf1 Posted July 1, 2009 Author Posted July 1, 2009 dzięki, wiem już na czym stoję, rzeczywiście są tam resztki jakby farby a jak na cynk to i tak się dobrze zachował, pozdr!
groszek37 Posted July 2, 2009 Posted July 2, 2009 Witam jestem zaskoczony ilością wiedzy czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to jest za guzik z jakiego okresu pochodzi itd..Jako ciekawostkę powiem, że znalazłem go w parku tuż koło chodnika w dużym mieście (Rawiczu) bez jakiejkolwiek wykrywki czy łopaty (myślałem że to 5 zeta)
groszek37 Posted July 2, 2009 Posted July 2, 2009 i jeszcze druga strona napis Extra Fein * W.B. pozdr. groszek
8total4 Posted July 2, 2009 Posted July 2, 2009 przecież taki sam masz wyżej.http://odkrywca-online.pl/forum_pics/picsforum23/guzik_przd.jpgto ten sam guzik.opisy wyżej.pozdro!
groszek37 Posted July 2, 2009 Posted July 2, 2009 Dzięki teraz jasne pruski rangowy tylko nie mam żadnych specyficznych książek a w internecie (ani powyżej)też nic nie ma czy mógłby mi ktoś podać w jakich latach był używany albo chociaż jaki wz. pozdr groszek
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.