ja20 Posted June 28, 2009 Author Posted June 28, 2009 Witam. Zastanawiam się, kiedy w Polsce zaczęto wydawać przewodniki turystyczne.Ja mam kilka z PRL-u, z lat 70.W takich dawnych przewodnikach, może być dużo ciekawych rzeczy.
brodaamor Posted June 28, 2009 Posted June 28, 2009 Druga połowa XIX wieku. Przewodnik po Guberni suwalsko - augustowskiej, po Ziemi Sieradzkiej.
darkman1948 Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 Ja mam Przewodnik po Zakopanem i Tatrach" Tadeusza i Stefana Zwolińskich wydany w 1925 roku, jednak w przedmowie jest napisane, że to drugie wydanie. Pierwsze wyszło w 1922 roku. Uratowane przed śmietniskiem-już leżało w kontenerze :)
tomek64 Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 Posiadam XIX wieczny przewodnik po Dolnym Śląsku i to w języku polskim !
Shluka Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 Przewodnik po Kopalni Soli w Wieliczce, wydany w 1919 roku.
tomek64 Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 właściwie jest to przewodnik po kurortach, niemniej opisuje miejsca, ludzi i zabytki.
groszek37 Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 Witam przepraszam ale mam dość podpinania się pod czyjeś wątki i pytam jak założyć własny???
Tradytor Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 groszek jak klikniesz na forum i wyskoczą Ci wszystkie działy forum to na samym dole na niebiesko jest napisane załóż nowy temat wątek czy coś w tym stylu
41pp Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 8total4Dorzucił bym jeszcze Krygowskiego, Beskid Niski" wyd. ok 1964-66 roku, no i oczywiście roczniki Wierchów"PozdrawiamGW
41pp Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 A jeśli chodzi o najstarsze, to zaczął bym od Staszica, Chałbińskiego /doktora zresztą/, Klemensiewicza, Chmielowskiego, Guyi Komarnickiego + jego brat /Węgrzy z urodzenia/.To tak na początek !!GW
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.