Skocz do zawartości

Jak usunac stara pieczatke?


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ksiazke, ktora kupilem na wyprzedazy w bibliotece - posiada ona wspaniala zielona pieczatke - teraz juz nikomu nie potrzebna :) W jaki sposob da sie cos takiego uczynic? Ksiazka z lat 40 i pieczatka tez z tego okresu - zielona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara książka, stara pieczątka... niezły fant na półkę. Ja bym tej pieczątki w ogóle nie ruszał, bo po co? Szkoda niszczyć. Gdy za parę lat książki biblioteczne będą miały jakieś blaszki, jak w empiku przypomnisz sobie, że masz książkę z lat czterdziestych, która miała kiedyś starą pieczątkę... ;)


Może trochę przekombinowałem z tymi blaszkami i tego typu bzdurami, ale po prostu żal pieczątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już chcesz usunąć odcisk pieczątki, to można użyć amoniaku lub zwykłego rozpuszczalnika, nasączany lekko wacik i przecieramy delikatnie kilka razy. Niestety zawsze pozostają jakieś przebarwienia. Pracowałem kilkanaście lat temu w pieczątkach, tyle ich się zrobiło że ciągle pamiętam kroje pisma i stopnie...ech. Szkoda tego usuwać, zawsze pieczątka daje swoisty urok książce... :)) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie