Skocz do zawartości

Borkowo 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Miło mi poinformować o zbliżającej się rekonstrukcji walk nad Wkrą w roku 1920. Inscenizacja odbędzie się w sobotę 22 sierpnia. Tak jak rok temu będziemy bić bolszewików na łąkach nad Wkrą w miejscowości Borkowo. Są już uzgodnione wszelkie kwestie z samorządowcami, szczegóły wkrótce.

Link do inscenizacji w Borkowie w roku 2008: http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=639502#6960

Michał Miazga
Towarzystwo Historyczne „ROK 1920”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Borkowo już w najbliższą sobotę. Uroczystości zaczynają się o godz. 16.30
Jak co roku w Borkowie zaplanowana jest msza święta, apel poległych, salwa honorowa, składanie kwiatów i koncert orkiestry wojskowej. Na zakończenie, o godz 19.00 odbędzie się inscenizacja walk nad Wkrą w wykonaniu następujących grup:
Patria
Kampinos
51pp
18pp
Buzdygan
TH ROK1920
W inscenizacji zamierzamy pokazać epizody walk Brygady Syberyjskiej i innych oddziałów w Borkowie i okolicach 14 i 15 sierpnia 1920r.

Serdecznie zapraszam. To tylko 50km od Warszawy (okolice Nasielska).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale w imieniu SRH 51ppSK dzięki za zaproszenie!
Impreza zaliczona w poczet udanych oraz bardzo konkretnych:) Malownicze tereny Wkry oraz historia miejsca nadały klimat rekonstrukcji. Dziękuję pozostałym grupom za koleżeństwo oraz bardzo dobrą współpracę.


Bjar_1 bagnet smiga już od dawna:) jak narazie nie sprawia problemów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to i ja po długiej podróży dotarłem do domu i do komputera.
Cieszę się, że tegoroczna inscenizacja w Borkowie pod wieloma względami była bogatsza niż rok temu: było więcej uczestników, konie, broń maszynowa, udoskonaleniu uległ wizerunek wielu osób i całych grup. W tym roku poza samą inscenizacją rekonstruktorzy wystawili też poczet dla sztandaru Stowarzyszenia Weteranów Wojny Polsko-bolszewickiej i złożyli wiązankę w imieniu całego ruchu rekonstrukcyjnego.

Dziękuję wszystkim rekonstruktorom za współpracę i zaangażowanie w przygotowanie inscenizacji. Powiem szczerze, że choć rekonstruktorem jestem już wiele lat to dopiero w rekonstrukcji roku 1920 spotkałem się z taką wzajemną pomocą, serdecznością i dobrą atmosferą pomiędzy poszczególnymi grupami. Serdeczne za to ukłony dla wszystkich.

Serdecznie podziękowania dla wszystkich grup (Kampinos, Patria, 51pp, Żelazny Orzeł, R20, Buzdygan). Szczególnie podziękowania dla Żelaznego Orła i Kampinosu za wcielenie się w role bolszewików i wystawienie pododdziałów do forsowania Wkry – to wymagało naprawdę samozaparcia ale i efekt był bardzo realistyczny. Oddziały polskie także wyglądały lepiej niż rok temu. Więcej było elementów mundurowych typowych tylko dla roku 1920. Udało się pokazać też nowe epizody walk nad Wkrą (np. atak murzynów ze 144pp, w tej roli SRH51pp). Wiele by jeszcze wymieniać bo sporo osób przyczyniło się do stworzenia tej inscenizacji. Mam wiele wdzięczności dla Was Panie i Panowie.

Na pewno jest jeszcze sporo do poprawienia i udoskonalenia. Niemniej sami widzieliście reakcję publiczności i brawa na koniec inscenizacji. Jeszcze raz dziękuję za wysiłek i zaangażowanie.

Pozdrawiam
Michał Miazga

Jeszcze dwie galerie:
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,fotorelacja-z-bitwy-nad-wkra-borkowo-2009,2365
http://picasaweb.google.com/s.samojlowicz/Borkowo2009#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie