Skocz do zawartości

fanty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szanowni koledzy znalazłem dużo podobnych do tej łusek z tego co ustaliłem amunicja była produkowana we Francji, znaleziska pochodzą z obszarów Opolszczyzny zastanawiam się dla kogo były one produkowane i jakie wojska mogły ich używać?Jeżeli ktoś ma na ten temat pojęcie to proszę o oświecenie mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Szanowni koledzy mam pytanko. Jak to jest że wszystkie monetki które wyciągam mają oznaki, które pozostawił na nich czas a to 5 pfennisiów wyglada jakby wczoraj ktoś je z portfela wyrzucił? wiem że np. złoto nie ulega korozji ale 5 pfenningów ze złota? Może mają jakąś domieszkę złota? Trochę szukałem na temat materiału z jakiego mogła być wykonana ta moneta ale nic nie znalazłem więc może ktoś mógłby mi na to pytanie odpowiedzieć z góry dzięki za wszystkie podjęte odpowiedzi. Zaznaczam że moneta była jedynie przetarta palcami żadnymi środkami jej nie czyściłem.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio natknąłem się na pewne miejsce, w którym znalazłem masę takich o to elementów( koło 40-stu )korzystając z wyszukiwarki odkrywcy ustaliłem że są to elementy z niemieckich masek podejrzewam że trafiłem na jakiś stary magazyn masek P-GAZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wracając do tych łusek co wspomniałem o nich w pierwszym poście to mam jeszcze jedno pytanko skąd te zagniecenia ich? Mechanizm usuwania łusek w karabinie je tak zginał czy jak?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł mi w ręce taki fancior oczywiście nie z wykopków( dostałem go )przypomina mi jakąś prochownicę ale pewności nie mam nawet jeżeli jest to prochownica to na pewno to replika bo otwór jest zalany ale oczywiście mimo wszystko mnie cieszy bo fajnie się prezentuje na wystawce. Co o tym myślicie? Widzieliście już coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie