Jump to content

Telewizja USA o zdradzie Polski przez aliantów


Recommended Posts

Telewizja USA o zdradzie Polski przez aliantów

Amerykańska publiczna telewizja PBS pokazuje trzyodcinkowy film dokumentalny o II wojnie światowej zrealizowany przez znanego historyka i dokumentalistę Laurence'a Reesa, ujawniający kulisy poświęcenia niepodległości Polski przez aliantów w celu zachowania sojuszu z ZSRR.

W środę wieczorem telewizja PBS wyemitowała na dwóch kanałach drugi odcinek filmu World War II: Behind the Closed Doors" (II wojna światowa: za zamkniętymi drzwiami) obejmujący lata 1942- 1944. Opowiada on m.in. o tuszowaniu prawdy o zbrodni w Katyniu, Powstaniu Warszawskim i konferencji w Teheranie między Churchillem, Rooseveltem i Stalinem, na której przywódcy USA i Wielkiej Brytanii zgodzili się na oddanie ZSRR wschodnich kresów przedwojennej Polski.

Film, zrealizowany w koprodukcji z telewizją BCC i przy współpracy z Polską, wykorzystujący mało znane materiały, m.in. z otwartych dopiero w latach 90. archiwów sowieckich, ukazuje wojnę z niemal nigdy nie spotykanej w USA polskiej perspektywy.

Ujawnia m.in., że Winston Churchill znał od początku prawdę o Katyniu, ale nakazał, by jej publicznie nie rozgłaszać, a prezydent Franklin D. Roosevelt wysłał jednego z dyplomatów na placówkę na wyspę Samoa na Pacyfiku, aby nie rozpowiadał o sowieckiej zbrodni.

W poprzednim odcinku filmu opowiedziano o sojuszu między Trzecią Rzeszą a stalinowską Rosją, pakcie Ribbentrop-Mołotow i czwartym rozbiorze" Polski we wrześniu 1939 r. - epizodach rzadko przypominanych w amerykańskich mediach.

Film skomponowano z autentycznych zdjęć i materiałów filmowych epoki oraz rekonstrukcji wydarzeń w wykonaniu aktorów. Wszystkie zdjęcia kręcono w Polsce.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/telewizja-usa-o-zdradzie-polski-przez-aliantow,1307084

Saluto!
Link to comment
Share on other sites

Ja też widziałem, i żeczywiście jest świetnie opracowane i pokazane w nie pro-zachodnim świetle, co jest nader dziwne. Mnie się podobał kawałek jak w Jalcie sowieci podsłuchiwali wszystkie rozmowy Rosevelta a amerykanie nic nie podejrzewając o wszystkim bardzo otwarcie do mikrofonu" sobie omawiali. Wszystko potem było meldowane do Stalina który grał amerykanami jak starymi kartami. Przy okazji pokazali, że Rosevelt wogóle się nie przejmował Polska (wręcz na odwrót była u niego pewnego rodzaju niechęć do naszej sprawy), i chciał zupełnie odrzucić Churchila od rozmów ze Stalinem.
Wrazie czego jak ktoś chce DVD kupić to podaje link:
http://www.shoppbs.org/product/index.jsp?productId=3574822
Link to comment
Share on other sites

Bo to naziści wywolali wojne i to naziści są za nią wyłącznie odpowiedzialni. w obecnych casach juz się niemców tym nie obarcza.

A ci naziści to chyba z kosmosu przylecieli...bo w zadnym wypadku nie z niemiec przeicez.

paranoja za kilka lat to niemcy będą największą ofiara wojny.

jednym słowem POPOLUPO.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Polecam zwrócić uwage na 1 i 2 odcinek zwłaszcza 1.Duży nacisk położyli na mówienie o polskim Lwowie :]jako stolicy polskiej kultury czy centrum polskiej kultury. :D i o to chodzi, żeby na zachodzie to wiedzieli :] wątpliwości może budzić tylko fakt ze jako ofiary przesłuchań NKWD we Lwowie pokazują Ukraińców :] i nawet jaką kobitę podejrzewaną o przynależność do OUN
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information