Jump to content

Wasze najfajniejsze fanty trafione proximą...


Recommended Posts

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0c9009d5e0bc819.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47a55f2a3319ca7f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45148a3a6700f478.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a17820251f892a95.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f386d2377c3ef711.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f32a71eee7c1bb4.html
Tak więc coś ten wykrywacz potrafi
Link to comment
Share on other sites

Lew mógłbyś mi wytłumaczyć na privacie albo tutaj jak ustawiasz proximę. mi co jakiś czas coś świszczy cichutko i zaraz milknie.byłbym wdzięczny nawet za same ustawienie dynamiki. i małe pytanko.( jakie ustawienie częstotliwości,tonu przesterowania, syg. wiodącego i wzmocnienia audio jest najlepsze przy szukaniu drobnicy) wiem że nie ten dział ale odpowiedź na to pytanie pomoże wielu poszukiwaczom.
przepraszam i pozdrawiam

irek
Link to comment
Share on other sites

chodzę na dynamiku na polach w lesie na trybie jednoczesnym. Dyskryminacja -30 jak jest mało śmieci, jak troche więcej śmieci to -20 albo -15, jak bardzo dużo -10. Sygnały jak na folię do plus 15 też kopie bo cienkie srebra są w tej samej skali. Czułość maksymalna, jeżeli się wzbudza lekko popiskuje to zmniejszam do ok 35 ale to bardzo rzadko. W pewnym miejscu gdzie dużo kamieni magnetycznych musiałem zmienic czestotliwosc na najwyższą ( ale był to wyjatek jedyny raz), normalnie zawsze mam ustawiona częstotliwość fabryczną. Wzmocnienie audio na maksa. Ton sygnału wiodacego tak jak fabrycznie mam ustawiony (tak żeby go nie słyszec). Sygnał W trybie jednoczesnym Sat ustawiam na zero, VCO też zawsze zero. Pokombinuj najlepiej na pustym piaszczystym terenie, tam sie nie powiniem wzbudzac bez sensu i czułość wtedy sobie na maksa ustaw, pochodzisz troche zaraz go wyczujesz kiedy trzeba zmniejszyc. Ja zawsze czułość ustawiam jak najwyżej. Jak ci popiskuje to dobrze kabel owiń wokół sztycy i dobrze wkręć wtyczkę. Czesto strój do gruntu co 100-150m to nie ominiesz głebokich sygnałów.
Link to comment
Share on other sites

Na militaria ustaw sobie -35 dyskryme wtedy dużego nic nie przeoczysz a gwoździe powinien odrzucać, tylko ze czasami wtedy mocno przerdzewiałe rzeczy pokazuje jak srebro albo mosiadz w przedziale 70-90 co nie znaczy że tych sygnałów na minusie nie warto kopać bo wtedy też moze coś fajnego stalowego wyskoczyc. Ustawienia z postu wyzej to na kolorowa drobnice.
Link to comment
Share on other sites

Aha i jeszcze jedno jak ustawisz sobie w trybie jednoczesnym dyskryminacje na np -15 ( albo nawet +10) to jezeli sygnał z trybu statycznego( takie jakby buczenie jak zatrzymasz cewke) bedziesz tylko słyszał a nie wskaże go wyświetlacz to znaczy ze w ziemi jest coś żelaznego co odrzuciła dyskryminacja . Jezelei sygnał bedzie słychac i pokaze go w dodatnim przedziale wyswietlacz, przy poruszaniu cewką ( nawet bardzo powolnym) to musi byc to cos z metali kolorowych. O tej zasadzie trzeba pamietac jak sie chce szukac w trybie jednoczesnym. W trybie jednoczesnym troche wolniej tez przemiatam cewką zeby sygnałow z trybu statycznego nie przegapić. To chyba wszystko
Link to comment
Share on other sites

Zmiana częstotliwości pozwala odstroić się od wykrywacza kolegi ustawiasz ją w innym przedziale częśtotliwości niz ma kolega( tak długo aż nie będą sobie nawzajem przeszkadzać)i wtedy możecie chodzić obok siebie z kolegą. Nie doczytałeś instrukcji do tego w głownej mierze służy zmiana częstoliwości...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information