Skocz do zawartości
  • 0

ID medalika i puncy


mmland

Pytanie

Wpadł mi taki oto medalik. Jest na nim napis po polsku ale jak mi się wydaje jest na nim carska punca. Może ktoś rozpoznaje z jakiego okresu. Na tej stronie ta korona jest podobna do carskiej korony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

ta identyfikacja trochę mnie zaskoczyła że trafiło mi się takie coś jeżeli to jest prawda to się cieszę że trafiło mi się takie cudo .
Wielkie dzięki adek-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii datowania medalika najlepiej zrobić porządne zbilżenie puncy. Ja niestety nie posiadam tej pozycji ale ktoś na forum na pewno ma M. Gradowskiego naki na srebrze". Jeśli nie to będziesz musiał iść do biblioteki:) Przebite mieczem (bądź sztyletem) serce to Serce Maryi. Chodzi o symbolikę bólu po na widok krzyżowanego Syna. Stąd lilia i wianek symbole czystości. Na drugiej stronie masz z kolei ukrzyżowane serce Chrystusa. Korona jest zwykła koroną symbolem królestwa niebieskiego i władzu Chrystusa. Na różnych medalikach miewa ona różne kształty zależnie od inwencji artysty. Nie widziałem na Twoim egzemplarzu inicjałów projektanta ale niekoniecznie musiały się pojawić.
Rewoliński publikuje takie medaliki pod numerami 872 do 875 z różnymi legendami i sygnaturami projektantów.
Pozd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi taki oto medalik. Jest na nim napis po polsku ale jak mi się wydaje jest na nim carska punca. Może ktoś rozpoznaje z jakiego okresu. Na tej stronie ta korona jest podobna do carskiej korony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie identyfikacja została już dokonana ale mam jeszcze kilka wątpliwości.Przeszukałem neta i bardzo dużo o tym medaliku Serca Marii i na moim medaliku z pierwszego foto z jakby ogniem ale jeszcze dodatkowo krzyż i nad nim Carska korona a z takim czymś się nie spotkałem.
A na drugiej foto nad sercem jest dodatkowo jakaś lilia i wianek.
Może ma ktoś katalog Rewolińskiego i rzuci okiem czy nie ma tam czegoś podobnego. Jakiś dziwny jest ten medalik bo symbole serc właśnie się odnoszą do medalika Najświętszej Mari Panny, ale są też w nim symbole państwowości jak carska korona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę zrobi lepszej foto. ale na pierwszej srotonie jest napis, NIEPOKALANE SERCE MARI WYJEDNAJ NAM MIŁOŚC SYNA TWOJEGO a na drugiej foto jest napis O SŁODKIE SERCE SPRAW ABYŚMY CIĘ CORAZ WIĘCEJ MIŁOWALI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie