Jump to content

Jak odgnieśc maniorkę


Salamandra

Recommended Posts

Witam, mam problem ponieważ znalazłem maniorkę dywizji Herman Goring - w idealnym stanie lecz po prostu jest sprasowana jakby przejechał po niej czołg. Jak ją doprowadzić do stanu aby była taka jak pierwotnie, dodam że materiał to aluminium. Czekam na porady . Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jak byś wkleił zdjęcie wtedy można by wystawić najtrafniejszą diagnozę i zastosować odpowiednią kurację :).
Możesz ją rozdmuchać sprężarką (najlepsza do tego celu była by sprężarka o dużej mocy z regulacją co do ilości wypuszczanego powietrza) ale tu radził bym zachować maksimum ostrożności żeby nie przesadzić.Istnieje ryzyko przedobrzenia" czyli nadmiernego rozdmuchania i tym samym zmiany pożądanej estetyki względem nie uszkodzonej manierki.
Druga metoda jest znacznie bardziej pracochłonna (ja tak prostowałem totalnie sprasowaną manierkę około sześć miesięcy).Musisz nalać do niej wody szczelnie zakręcić lub zakorkować i na przemian zamrażać i rozmrażać aż do uzyskania pożądanego efektu :)
Życzę wyczucia lub cierpliwości ;]

Saluto!
Link to comment
Share on other sites

Witam kolegów, dziękuję za porady - zaczynam stosować tą 2 gą metodę czyli - na zimno - szczelny korek woda i do zamrażarki, ciekaw jestem efektu. Kolego bjar_1, maniorka została znaleziona na terenie bitwy - sławetnej można by powiedziec najsławniejszej pancernej. Tam właśnie walczyły jednostki HG z ruskimi. Po czym stwierdziłem że to HG? A no po tym, że na pewno nie jest to ruska a i farba - resztki na niej to farba charakterystyczna dla tych jednostek, poza tym miejscowy autochton potwierdził to i stwierzdził, że po wojnie miał w swoich rękach takich kilka z pozycji niemieckich. Jest ona baaaaaaaaardzo nietypowa. Oczywiście postaram sie wkleić zdjęcia dzisiaj - teraz nie moge niestety bo maniorka jest w zamrażarce w domu a ja w pracy :). Co charakterystyczne dla niej to to, że lejek ma dużą śrenicę zresztą obaczycie dzisiaj wieczorem. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo:

Lukasz@poszukiwania.pl

Wkleić foto na forum?

Oczywiście pomogę w ID w miarę swoich możliwości. Powiem tak, aluminium, farba, II wojenka- od razu na myśl przychodzi sowiet.

Pozdrawiam, Łukasz
Link to comment
Share on other sites

Zawsze można jedną stronę wklepać delikatnie do środka. Woda zamarzając będzie wypychała ścianki na zewnątrz a ty młotkiem, najlepiej z jakimś kształtownikiem możesz formować ściankę wklęsłą.
Mam pytanie-jak pomalować/zabezpieczyć manierkę od wewnątrz? Trafiła mi sie polska wz. 31, stan dobry i nie wiem jak ją pomalować-pędzelkiem przecież nie da rady. Czy pistolet może pokryć ścianki? Bo odrdzewiać będę w kwasie szczawiowym.
makul
Link to comment
Share on other sites

50ml farby podkładowej rozcieńcz z 50ml rozpuszczalnika,wlej do środka,zatkaj wlew i parę razy potrząśnij jak szejkerem :). Później odkorkuj obróć manierkę do góry nogami i odczekaj do chwili kiedy podkład odcieknie ze środka.Następnie zbierz nadmiar szmatką z wylotu szyjki,w razie potrzeby cały zabieg można powtórzyć.
Dobrym rozwiązaniem byłoby też użycie aerografu.
Saluto!
Link to comment
Share on other sites

No dobra skoro mój post jest już na początku to odpowiedzcie mi na pytanie w koncu co to za maniorka ???? Znaleziona niedawno pod Studziankami Pancernymi - mam to a nie wiem co to - a może to jakas współczesna ???? Proszę fachowcow o identyfikację i przepraszam że to akurat na konserwacji a nie identyfikacji ale nie będe juz po raz kolejny zakładał kolejnego wątku. Zależy mi na odpowiedzi czy to ruska czy niemiecka a może jakaś węgierska bo podobno tam też walczyły jakies odłamy Węgrów. Sam już zgłupiałem.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information