Skocz do zawartości

Jak zrobić gablotkę na łuski zapalniki itp....


okop

Rekomendowane odpowiedzi

Opisy to w sumie są naklejki, wydrukowana kartka, obcięta i naklejona na taśmę dwustronną. Więc można przyklejać i odklejać bezproblemowo w różne miejsca kiedy się chce.

Widzę że wszystkie znaleziska 3masz na półce, ja tą gablotę mam tylko na same wzorce, no i nie dubluję łusek, wybieram z wzorców jeden najlepszy i właśnie on po wyczyszczeniu i obrobieniu ląduje w gablotce. No i najpierw jeszcze identyfikacja ;p

Może ma ktoś jakieś łuski z TT/PPSz z innymi sygnaturkami niż ja mam czyli 710-*-44-* ? Mogę się wymienić. Chodzi oczywiście o wzorzec. Byle nie ze Związku Radzieckiego i fabryka w Podolsku, bo takich to mam od groma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram wszystko co znajdę, ale na gablotkę zbieram łuski takie które są różne od siebie. Czyli nie dubluję. Np. Jak ma 2 rosyjskie z tej samej fabryki ale z innymi datami to odpada, jeśli są już z innej fabryki lub państwa to wtedy lądują w gablocie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocisk był stalowy, wyczyściłem go z rdzy,szczotką drucianą, później papierem ściernym resztki, a na koniec na wysokich obrotach i tym razem pod włos szczotką drucianą do wkrętarki przeczyściłem, następnie zmiana obrotów na lewe i polerka. Nadałem mu w ten sposób taki czarny połysk :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie taką jak u jubilera są pierścionki wystawiane :) albo jak ci się nie chce to kup coś w all np. taką
http://allegro.pl/a015pi-prezenter-na-pierscionki-gablotka-zamyk-i1303799270.html
tylko mnie osobiście bardziej podobała by sie wysciełana jakimś czeronym materiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi na myśl długi walec (średnicy ludzkiego palca ) Wykończenie dowolne, surowe drewno, bejca a może jakiś materiał (tkanina czerwona jak u jubilera) Ja poza złomem (gwoździe) Niczego jeszcze nie wykopałem(ani jednej zdechłej łuski czy monety :( ) Więc nie mam doświadczenia ale jeśli bym już coś miał to bym wyeksponował w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie