Skocz do zawartości

Wzbudzanie proximy


ilford

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam ostatnio zauważyłem że moja proxima dosyć często się wzbudza idąc polem sygnalizuje coś powracam w to miejsce kilka razy przemiotę i nic niestety dosyć często to występuje mowa o trybie dynamicznym moje ustawienia to wybiórcza zdyskryminowane wszystko do +24 czułość w okolicach 30 niestety po zmianie czułości nawet do minimum problem dalej się pojawia.
  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Napisano
dyskryminowane wszystko do +24",to znaczy że kolega nie lubi srebrnych średniowiecznych monet?.polecam dyskryminację -15 i częste strojenie do gruntu,czasem jak idziemy szybko polem to dyskryminacja w jedną stronę przekłamie,lecz przemiatając częściej nad przedmiotem wszystko powraca do normy.
Napisano
Dzięki za odpowiedz co do tych +24 to chyba jest optymalne srebro będzie dawać coś ok +70 jak ustawie do +15 jak kolega sugeruje to nie nadążę kopać śmieci i odłamków :-) wczoraj na polach i piaskach już nie wzbudzał się tak często lecz pod wieczór wszedłem w dosyć wilgotne łąki o boże masakra pikał jak głupi cały czas coś sygnalizował a po chwili cisza .
Napisano
posiadam proxime od dłuższego czasu, mam to samo. Zauważyłem, ze przy wyzszej trawie lub w lesie gdy sonda uderza w trawe lub gałązke- proxima wzbudza sie. Chodze z kolega, który równiez posiada proximę i tez wzbudza sie.Obawiam sie ze ten detektorek juz tak ma, choc wszystkie sugestie mile widziane. Nie pomaa tu zmniejszenie czułosci. Ostatnio kabel do sondy zawinąłem tasma, o dziwo wzbudza sie o wiele razy mniej niz wczesniej. Czyzby to uderzenie w kabel wzbudzało sonde?
Napisano
Kol Brzęczyszczykiewicz ma rację!!Trzeba solidnie zamocować kabel, tak aby nie majtał się tworząc te właśnie ajemnicze" fałszywe sygnały.Moja Proxima nie daje takich sygnałów,a w porównaniu do np, Ace-a250 w którym to wzbudzanie było na porządku dziennym wydaje się być bardzo stabilna!!
Napisano
Każdy przewodzący przedmiot w polu cewki jest obiektem który wytwarza w cewce odbiorczej sygnał użyteczny. Proces kalibracji (dostrajania) powoduje, że stałe elementy cewki stają się dla wykrywacza niewidoczne (dokładniej - są ignorowane). Jeśli jednak elementy te są ruchome względem cewki, jak na przykład lekko dyndający kabel, to przy pewnej czułości dadzą w trybie dynamicznym i statycznym sygnał jak każdy inny obiekt.
Na pierwszych kilku-kilkunastu centymetrach od cewki przewód musi być całkowicie unieruchomiony!
Napisano
Sztywne zamocowanie kabla często rozwiązuje problem wzbudzania to fakt lecz w swojej Proximie też zauważyłem problem ze wzbudzaniem w mokrym terenie. Miałem okazje pracować na kanarku 150 i nawet przy chodzeniu w śniegu czy w bagnie problem nie występował.
Napisano
Z powodu mniejszej czułości i agresywniej działających algorytmów dyskryminacji.
Każdy czuły wykrywacz powinien się 'wzbudzać' w niekorzystnych warunkach, np choćby od mokrej trawy. jesli tak się nie dzieje, to znaczy że czułość maksymalna układu jest marna.
Napisano
Czyli obwiązanie kabla i zmniejszenie czułosci( tylko o ile???) powinno zlikwidować problem lub go pomniejszyc??????
Napisano
Oczywiście!!Lecz zastanówmy się czy to jest takie ważne,czy warto zmniejszać czułość tracąc przy tym drogocenny zasięg? chyba nie!!!Z tym można żyć,ja jakoś nie narzekam,nie wycinam dyskryminacji tylko -15,zasięg max i jadą wozy kolorowe.....


Niema co kombinować,ponieważ można narobić więcej szkód niżeli dobrego :):)
Napisano
Wcale nie ustawiam dyskryminacji wybiórczej!!!Poprostu ustawiam dyskryme na -15, czułość na max lub gdy warunki sa nie wskazane to na 25-29.Wolę mieć pod kontrolą wszystkie sygnały dać szansę srebrnym monetką których wy tak nie lubicie :):)Sprawdź sobie jaką fazę sygnału dają srebrne szelągi itp, czasem jest to pogranicze folii!!
Napisano
To chyba masz wyjątkowo czyste pola :-) przy takich ustawianiach kopał bym co ruch sondy , fakt że użytkownik bardzo dobrze osłuchany z wykrywaczem radzi sobie z tym problemem
Napisano
Oczywiście że z tym można żyć, a nawet TRZEBA. Ale są użytkownicy oczekujący czystego dzwonka diń, diń, znalazłeś monetkę" oraz prążka VDI stojącego jak pal Azji, i też to należy zrozumieć. A czy coś w ten sposób pozyskają, lub raczej czego nie pozyskają, to już ich prywatny problem :)
Napisano
chodze z proximką pół roku, fakt wzbudza sie, chodze na czulosci na maxa. Gdy zapiszczy , cofam sie o krok , ponownie macham sonda i jesli nic nie złapie wiem, ze to falszywy sygnał. Robię to juz bez namysłu, przyzwyczailem sie do tego, to trwa kilka sekund- krok do tułu, ponowne machniecie i wrazie czego dzida do przodu, nigdy nie zmniejszam czułosci jesli pozwalaja na to warunki, wiadomo- ktos tu mógł juz byc i moze nie znalazł to co jest głębiej...
pozdro
Napisano
Moim zdaniem,proxima nie wzbudza sie czesciej ,niz inne wykrywacze tej klasy (dotychczas chodzilem glownie z whitesem 6000),poza tym w white'sie problem ten byl nawet wiekszy!!! takze polecam ,rzeczywiscie zrobic krok w tyl i sie upewnic... A tak z ciekawosci kol.Brzeczyszczykiewicz,jezeli proxima ma czulosc przecietna ,to jaka ma np. ACE 250 zerową...??
Pozdr.
Napisano
W takim razie mam rozumieć ,że przeciętna czułość oznacza,iż parametry tego detektora są zbliżone do większości wykrywaczy(powyżej 50%)?? Z Twojej ostatniej wypowiedzi wnioskuje,iż conajmniej połowe z dostępnych urządzeń ,miałeś przyjemność testować..??

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie