Jump to content

Kawaleria 1939


apempek

Recommended Posts

Na wstępie chciałem przeprosić jeśli umieszczam temat w niewłaściwym dziale.
Z opowieści rodziny dowiedziałem się, że mój pradziadek służył w Kawalerii w 1939.
W dniu wybuchu wojny został skierowany do Brześcia. I tu nie wiem czy do Brześcia obecnie woj. Kujawsko Pomorskie gmina Kruszwica czy do Brześcia w obecnym woj. Lubelskim.
Sądzę, że jednak do Brześcia w Kujawsko Pomorskim.
Dostał się do niewoli i został umieszczony ( takie mam informacje ) w Stalagu III A Okręg Militarny III Luckenwalde. Następnie trafił podobno do jakiegoś chłopa w Niemczech do pracy w polu.
Czy drodzy Forumowicze mają może jakieś pomysły albo wiedzę jak mógłbym odnaleźć jakieś informacje na temat losów pradziadka mając tylko tak skąpe informacje ??
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Link to comment
Share on other sites

W Brześciu nie stacjonowały pułki kawalerii, ani nie było tam też Ośrodków Zapasowych kawalerii. Mogły być tylko jednostki konne mobilizowane w OZ kawalerii dla jednostek piechoty lub innych (artylerii, itp)
Link to comment
Share on other sites

A i jeszcze napisz do Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu -Łambinowicach (adres email znajdziesz w Google), za 30zł przeprowadza kwerendę. Jeżeli był w Stalagu to może znajdzie się na listach transportowych. Możesz wtedy uzyskać takie dane jak : jednostka , w której walczył, gdzie i kiedy dostał się do niewoli, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, względnie do korespondencji.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information