Jump to content

Niemcy delegalizują HDJ


Recommended Posts

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Wolfgang Schaeuble zdelegalizował skrajnie prawicową organizację o nazwie Niemiecka Młodzież Wierna Ojczyźnie (Heimattreue Deutsche Jugend - HDJ) - poinformowało ministerstwo.
Według komunikatu resortu zarejestrowana w 1990 r. HDJ rozpowszechnia rasistowskie i narodowosocjalistyczne treści wśród dzieci i młodzieży m.in. poprzez organizowanie pozornie niepolitycznych" zajęć pozaszkolnych.

- W trakcie specjalnych szkoleń auka o rasie" przekazywana jest nawet dzieciom na poziomie szkoły podstawowej. Są one uczone, by występowały na rzecz czystości krwi" oraz utrzymania narodu niemieckiego". Cudzoziemcy i Żydzi przedstawiani sa jako zagrożenie dla narodu niemieckiego - wyjaśnia MSW.

Minister Schaeuble oświadczył, że władze Niemiec uczynią wszystko, by chronić dzieci i młodzież przed tymi łowcami szczurów".

We w czterech krajach związkowych: Berlinie, Brandenburgii, Dolnej Saksonii i Saksonii przeprowadzono rewizje w mieszkaniach i biurach przywódców organizacji.

Niemieckie władze szacują, ze w całych Niemczech HDJ ma około 400 członków. Jednak wpływy tej organizacji są dużo szersze. Przykrywką dla faszystowskiej indoktrynacji była aktywna praca z młodzieżą, w tym organizacja obozów namiotowych. Dochodzenie w sprawie delegalizacji grupy rozpoczęto w październiku 2008 r.
Link to comment
Share on other sites

Niemiecka natura jest trochę inna niż nasza, jak coś władza zabroni, to jest to traktowane nieco bardziej na serio niż w Polsce. A z drugiej strony, dość często bywając w Niemczech zastanawiam się, skąd wzięliby członków do tych ojówek". Obserwując niemieckich nastolatków mam spore wątpliwości co do ich wartości dla organizacji nacjonalistycznych. Chyba, że już w zarodku ruchu utworzą odłamy obcokrajowe - tureckie, arabskie, post-jugosławiańskie itp:-)
Link to comment
Share on other sites

Organizacje rasistowsko-nacjonalistyczne bazują główne na osobnikach(osobniczkach) z niezamożnych środowisk i słabo wykształconych,Niemcy należą obecnie do społeczeństw b.zamożnych to i takie idee są mało popularne,prędzej można tam zyskać posłuch bazując na ideologii wypędzeniowo-sentymentalnej która przynajmniej w wersji ¨na pokaz¨ nie ma nacjonalistycznych podtekstów.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information