Jump to content
  • 0

stara osada?


atylla

Question

25 answers to this question

Recommended Posts

zdj.1 skala jednego kwadratu,jest równa średniego domu.jak dla mnie to odpadają (stawy,cmentarze,)na starych mapach wyszukałem że,między torami a tym miejscem przebiegała stara droga.czy mogła byś pozostałością drogą prowadzącą do osady?
czy to może są ślady po stanowisku archeologicznym.
Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie nr 2: załóżmy, że jest to łąka, na łąke wjeżdza rolnik z kosiarką i kosi trawę poruszając się wzdłuż każdej z krawędzi, zbliżając się w ten sposób do środka, charakterystyczne przekątne powstaja w miejscach gdzie traktor z kosiarką skręca o 90 stopni i świeżo skoszona trawa nie układa sie w tym miejscu w równe pasy lecz zostaje troche nieładnie rozrzucona. W ten sposób powstaje charakterystyczny wzór.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Wiem, że wątek stary ale ktoś tu pytał czy były kontynuowane wykopaliska na cmentarzysku kultury przeworskiej w Gaci. Otóż kontynuowane są od 2008 roku przez krakowskich archeologów.
Link to comment
Share on other sites

obecnie mieszkam w Białymstoku.przeważnie śmigam podlasie-mazury.osobiście wolę mazury,jest tam jeszcze sporo do odkryci.a na marginesie to i w Ełku popada w ruinę zamek krzyżacki,aż serce boli.miasto nie dba o zabytek.kiedyś pamiętam,jak zamontowali w zamku,białe okna pcv.fajnie to wyglądało,jak syrenka ze znaczkiem mercedesa. a mógł być perełko tego miasta.
Link to comment
Share on other sites

A te łaki nie sa przypadkiem podmokłe??Jak jestes na Google Earth to znajdz sobie powiat Przeworski na podkarpaciu i poogladaj moze cos znajdziesz :) serio mowie pozdro i napisz jak ogladniesz moje tereny dokladnie Przeworsk studzian debow Białoboki Gac.w Gaci raz znaleziono jakies cmentarzysko ciałopalne z ktoregos tam wieku :)
Link to comment
Share on other sites

do adamusek2009 obejrzałem,takie same,czyli że to są odwodnienia.widziałem też taki znak na terenie pagórkowatym (piasek)to by też było odwodnienie?.a wracając do tych cmentarzysk ciałopalnych,to nie jestem jakoś przekonany,bo te kwadraty są duże,jak plac pod dom.pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Brawo :) a co do piwnic to tam nikogo nie bylo w tym stuleciu naprawde :( wiem ze z tego zamku byly tunele do Łancuta do zamku do Przeworska i jeszcze gdzies.Obecnie jest tam zrobiona hydrofornia taka głowna.ale niestety nie jest polaczona z zamnkiem ;( trzeba by tu kogos kto sie zna na tym.Masz moze gg albo jakis kontak
Link to comment
Share on other sites

Nowych badań chyba nie bylo :( to jest wioska nikt tu sie niczym nie interesuje.Widziales Uniwersytet Orkanowy w Gaci popada w ruine ;( tak samo Zamek w Białobokach po wojnie jeszcze byly mury a teraz ehhh.Folwark byl i nie ma nic u nas sie nie ustoi.A skad Atylla" jestes pozdro
Link to comment
Share on other sites

Owszem nowe badania na cmentarzysku kultury przeworskiej w Gaci są prowadzone od 2008 przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bo pojawiła się tu informacja, że takich chyba nie ma. Był jednak spory problem z identyfikacją miejsca stanowiska. Badania Hadaczka z 1905 roku nie dały odpowiedzi gdzie dokładnie należało go szukać. Ale na szczęście znaleziono :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information