Skocz do zawartości

Dwu uszny kosz!!


adamusek2009

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krotko po wojnie była to koncowka roku 1945 i początek 1946.Moj pra pra dziadek wraz ze synem zakopali DWU USZNY kosz granatów wiecie jaki to kosz.Zakopali go mianowicie i nic nikomu nie mowili pra pra dziadek zmarł jego syn raz sie pochwalil do mnie ze wie gdzie jest kosz granatów.I powiedzial gdzie to zakopali w miejscu tym stoi teraz osrodek zdrowia a ten kosz zakopali przy drodze w jakims rowie kolo dzisiejszego osrodka.Jest prawdopodobienstwo ze podczas pogłebiania rowu jakas ekipa moze sie natknac na niespodzianke??.Co zrobic z ta wiadomoscia powiedziec ludziom czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie robisz sobie jaj to powiem tak jeśli wiesz gdzie to jest na pewno to zgłoś to na pilocie i po sprawie bo ktoś może łapki stracić i potem ty będziesz pluł sobie po brodzie że mogłeś a nie zrobiłeś ale pamiętaj jeżeli tam tego niema to możesz mieć kłopoty trochę mnie dziwi po co twój dziadek kupił te granaty i je potem zakopał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ich nie kupił tych granatów tylko był partyzantem.Był w niewoli.Radzieckiej reszty o nim nie wiem.A co do miejsca do dokladnie nie wiem gdzie to.Wiem tylko ze teraz to jest gdzies kolo tego osrodka.Miał mi miejsce pokazac jego syn czyli moj pra dziadek ale zmarł w zeszłym roku i tyle eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, kolego adamusek2009 czy to czasem nie Ty pisałęś na głownym o granatach zasypanych w Twojej wiosce w starej studni,masz bzika na ich punkcie czy szukasz sensacji ? bo mi sie wydaje że coś zmyślasz,a moze to był kosz z szyszkami no wiesz takimi z sosny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj fajne są te bajdurzenia ;o koszach pełnych granatów , mauzerach pochowanych w sianie ,bagnetach powbijanych w belki na strychu , o czołgach w sadzawkach i o złocie Hrabiego ,bo przecież każdy Hrabia miał skrzynie pełne złota ... .Wyrośniesz z tego adamusek, jak wyrasta się z gatek ,i jeszcze nie raz sam roześmiejesz się nad tą swoją dzisiejszą naiwnością .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam jeśli uraziłem ale już wiem dlaczego tą swoją opowieść o granatach umieściłeś w hyde parku bo tu można pisać smieszne rzeczy :))a swoją drogą Twój ostatni post dużo mówi o Tobie i o Twojej kulturze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne przykłady frazeologii neologicznej kolego adamusek :))
...krusz beza, kulaj beret...
Zobacz jak ładnie można był kogoś pochwalić w przeszłości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_Kozak%C3%B3w_zaporoskich_do_su%C5%82tana_Mehmeda_IV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusek to ile ty masz lat jak syn tego co zakopywał granaty to twój pradziadek hehehehehe po ostatnim twoim wpisie już widzę ile. Wiele przed tobą, dobrze chcesz ale od koszyków , a już zwłaszcza tych dwuusznych hehehehe to ty się trzymaj z daleka. dobra rada. liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak wybuchna to bedzie tragedia.Ale jak niby mam znalezc to miejce.Co jak tam teraz stoi jakis dom albo cos innego>bo po wojnie nie bylo tego osrodka pozniej go wybudowali.A i zalezy jak gleboko to zakopali eh.ten pra pra dziadek mial jeszcze Mausera lecz po broni ani sladu został tylko bagnet w stanie bardzo dobrym i pochwą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie