Skocz do zawartości

Narodowe Siły Rezerwy


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

To nikłe zainteresowanie jest po obu stronach - MON opracował a kolanie" koncepcję NSR bez realnego pomysłu na jej realizację. Nie wiedzą nawet, jak wykorzystać lub doskonalić dotychczasowe kadry rezerwy, a co dopiero myśleć o pozyskiwaniu nowych. Ja np. jestem porucznikiem rezerwy po SPR i kilku kursach i specjalistycznych szkoleniach, w specjalności, w której MON ma braki kadrowe. I co z tego? Od kilku lat nawet nie otrzymałem jako rezerwista formalnego przydziału mobilizacyjnego. Po cholerę więc te kursy? Obawiam się, że z NSR będzie tak samo - pic na wodę i fotomontaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa - danieloff. Mam wielu kolegów w różnych garnizonach, często oficerów z najwyższej półki ( z dawnych czasów) i obserwują co się dzieje w garnizonach. To tylko walka na przeczekanie. Nikt nie panuje nad tym do końca. A wszyscy myślą jak tu dotrwać do emerytury. Jak by ktoś od razu chciał mi przyłożyć z glana - to informuję - że ja mam emeryturę cywilną. ( Tacy politrucy z dawnego LWP na tym portalu są na porządku dziennym). Przytoczę zresztą wiernie słowa obecnego prezydenta elekta sprzed kilku lat - i dalej uważa on je za aktualne. Ja zreszta przyznaję mu rację. Cytuję: DEKOMUNIZACJA W WOJSKU JEST NIEMOŻLIWA".
Tylko ,że ja w tej sprawie g... mogę - a on - nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Odgrzewam temat. Czy któryś z kolegów służy już w NSR? Od października wystartowała ponoć Służba Przygotowawcza dla chętnych na żołnierzy NSR, którzy nie odbyli wcześniej służby zasadniczej. Z chęcią poczytam jak to wszystko wygląda od kuchni".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie