Skocz do zawartości

Kołobrzeg 21 marca 2009


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Hobby tatusia" użyłem trochę nad wyraz, przepraszam. Po prostu uważam że do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, poczytać trochę cięższej literatury, posmakować trochę życia, przeżyć kilka bolesnych spotkań z rzeczywistością i ludzką tragedią,by móc w pełni świadomie zdecydować że ekonstrukcja to hobby dla mnie", i nie jest to tylko fajna zabawa w wojne"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zawsze młody człowiek może zrezygnować, znudzić się, zając czymś innym. Można by tu zastosować pewną analogię do Kolegi rozważań, np. sprawa religii. Czy człowiek powinien przystępować do sakramentu eucharystii dorosły i świadomy, gdy już nieco przeżył, czy tez może właśnie , gdy już pożył, odczuł, przemyślał może dokonać aktu apostazji?
Nie sądzę, by można tu wypracować złotą regułę dla ogółu ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci rekonstruktorów w inscenizacjach juz były przedmiotem dyskusji na tym forum - jest to sprawa sumienia, mozliwości i decyzji zainteresowanych rodziców, proszę nie dorabiac do tego ideologii i nie powtarzac opinii juz wygłoszonych. ucinam tę dyskusję w tym miejscu pod groźbą kartek. Przypominam, że tematem tego wątku jest inscenizacja walk o Kołobrzeg sensu stricto, a nie uczestniczący w niej aktorzy.
Skądinąd wiem, że dziewczynka była bardzo zaangazowana aktorsko i podbiła serca rekonstruktorów, bezwględnie uatrakcyjniła swym udzialem całe przedsięwzięcie. W obu ubiegłorocznych inscenizacjach Powstania Warszawskiego brały udział dzieci, nawet całkiem małe, nawet w najbardziej dramatycznych scenach i ich bezpieczenstwu nic nie zagrazało, idę o zaklad, że każdy dorosły uczestnik inscenizacji wolałby sam ulec kontuzji niż narazic małych jej aktorów.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 20:26 26-03-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie spojrzenie mi chodziło. Inscenizacje wiele zyskują na pobocznych wątkach fabularnych, drobnych akcjach, ze zróżnicowanym umundurowaniem nie tylko formacji wojskowych, ale również młodzieżowych i paramilitarnych tamtych czasów. Rekonstrukcja staje się pełniejsza, niż tylko dobrzy gonią złych". Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniał Pan, Panie Tradytor dodać, że jeszcze nie pasują szelki i ładownica do Kałacha, bądźmy precyzyjni;
Tylko co z tego?
Przecież widać, że to żołnierz współczesnego WP wystepujący w roli Nosiciela Kałacha i Wykonawcy Pozoracji Ostrzału z Broni Maszynowej".
Czy naprawdę aż tak bardzo to przeszkadza?
Rozumiem, że Pańska sugestia, to żarcik niewinny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę nawiązać trochę do historii tej Rekonstrukcji Inscenizacji" historycznej w Kołobrzegu. Na początku wracam do postu użytkownika kubelek86 dotyczącej udziału dzieci w tej inscenizacji. Według faktów historycznych w Kołobrzegu w walkach ulicznych brały udział dość licznie oddziały Volkssturmu, HJ i BDM. Po stronie polskiej również są wymienione dzieci. Przykład zamieszczone zdjęcia wraz z opisem. Chcę podkreślić że i tym razem strona polska miała syna pułku w wieku około 13 lat zgodnie z pierwowzorem z marca 1945 roku. Udział dzieci i młodzieży w takich inscenizacjach jak najbardziej popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając galerie i filmiki dotyczące tej inscenizacji w Kołobrzegu zamieszczone na Youtube w necie a i szczególnie przez gazety lokalne tj. GK24 mam wrażenie że w Kołobrzegu głównie walczyli sami Niemcy tylko nie bardzo wiadomo z kim. Polacy chyba są zbyt oklepani i mało atrakcyjni w obiektywie kamery:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco po niewczasie, ale chciałem w imieniu GRH Festung Breslau serdecznie podziękować organizatorom tej imprezy za możliwość wzięcia w niej udziału. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok impreza odbędzie się ponownie.
Fotki naszej grupy z Kołobrzegu:
http://www.festungbreslau.wroclaw.pl/main.php?target=kolobrzeg_2009
http://www.festungbreslau.wroclaw.pl/rkka/main.php?target=kolobrzeg_2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że moją pasją jest historia i historia ożywiona postanowiłem podjąć próbę porównania własnych zdjęć z Inscenizacji w Kołobrzegu - Marzec 2009 do autentycznych fotografii wydarzeń z marca 1945 i zachęcam was do podjęcia podobnych prób być może lepszych w ujęciach:)

1. Barykady - Marzec 1945

Teren koszar na dolnej fotografii jest obecnie taki sam jak w 1945 roku:) brak tylko barykady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port w Kołobrzegu po krwawym ciężkim boju, trudzie walki i przeważającej sile wroga został triumfalnie zdobyty przez Pierwszą Armię Wojska Polskiego i braterską Czerwoną Armię na nabrzeżu stoją jeszcze zaciekawieni i przerażeni cywile - uciekinierzy" a wielu jest wśród nich mówiących w języku znanym z 1945 roku. Polscy żołnierze tym razem wielkim sprytem niebywałą odwagą i walecznością pokonali przeważające siły hitlerowskich esesowców. Na prastarej Piastowskiej ziemi polski żołnierz jak Woj Krzywoustego stanął u bram Polskiego Bałtyku.

Przepraszam ale poniosło mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie