Jump to content

Pytanie dotyczące fischer f2


Recommended Posts

Witam, co do tego wykrywacza nie musze sie duzo rozpisywac, na monety i chodzenie po polu jest wystarczajacy dal przecietnego poszukiwacza, lecz mieszkam w okolicy gdzie mozna wybrac sie na militarke i wrocic z calkiem korzystnym wynikiem teraz oto kieruje pytanie:
jak chodzicie po okopach to na jakiej dyskryminacji? bo na ustawieniach fabrycznych co chwile trafiam na druty laczace deski badz kolki, mianowicie chodzi mi o to jakie sygnaly kopiecie w okopach i na militarce by nie kopac zlomu?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply
Czułość na maksa i:
1)Wyciąć dwa kwadraciki od przodu i i tak zapiszczy na kolorek jak będzie duży przedmiot ze stali.
2)nie wycinać nic i obserwować wyświetlacz, jak będzie coś większego ze stali to powinieneś poznać po wskazaniach no i jak włączysz statyk to możesz sprawdzić wielkość przedmiotu.
Link to comment
Share on other sites

kolorowe militaria to ładnie bierze, łuski od pepeszy na cynk" całe pociski tez od pepeszy to jako folia" pewnie dlatego że stalowe czuby mają, ołowiane kule jako ab" duże stalowe przedmioty i mniejsze okrągłe też pokazuje jako kolor, koledze chodziło pewnie że przy wciśniętym namierzaniu f2 ładnie głęboko ciągnie, wtedy jeśli przy poruszaniu cewką odległość w calach sie nie zmienia w pewnych kierunkach to znaczy że tam zalega duży przedmiot..bo innego sposobu na duże militaria nie odkryłem jeszcze..
Link to comment
Share on other sites

Jestem posiadaczem F2 od blisko roku. Ustawienia prawie zawsze takie same, -jedna krecha z czułości, -iron i -foil.
Śmigam po polach i lasach. Nakopałem setki łusek, paredziesiąt monet, obrączki, pierdzionki, kilogramy pierścieni wiodących i przyznaje, że na kolor F2 jest dobry, ale często odnoszę podobne co kolega odczucia, że ciekawe żelazne fanty przechodzą mi koło nosa. Wtedy wyłączam dyskryminacje i zaczynam kopać żelazo. Cierpliwości starcza mi na około 5-10 odłamków i znowu włączam dysk. żelaza ;) Odnośnie tego co napisał kolega ensiferum3, na pin pointcie ciężko określić wielkość przedmiotu, zwłaszcza jak zalega pół metra pod ziemią, chyba że jest to arkusz blachy, ew. płyta pancerna.
W F2 brakuje dyskryminacji małych przedmiotów żelaznych" która chyba jest standardem w wykrywkach typowo na militarkę. Cóż, taką wykrywkę wybrałem i taką mam, zakup wykrywki do militarki mam póki co w planach.
Pocieszam się tym, że może jednak tam gdzie szukam nie ma już hełmów, bagnetów, skrzynek, szabel motocykli, czołgów oraz tym, że pewnego razu wyciągnąłem skorupe pocisku moździerzowego z ponad 70 centymetrów, który dawał sygnał kolorku :)

Morał z tego ogólnie taki: szukajcie a znajdziecie.

darz dół ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jeżeli idziesz w miejsce gdzie wiesz, że możesz coś znaleźć tzn. ktoś już znalazł to wysokie sygnały kopiesz i z reguły masz zardzewiałe żelazo duże, czyli prawdopodobieństwo militarki. Możesz nie wycinać żelaza, sprawdzać ping-pongiem jakie to duże i też kopać. Ale jak chcesz w jakimś miejscu przekonać się czy jest szansa na militaria to musisz kopać wszystkie sygnały, bo wcale nie jest łatwo znaleźć dobrą miejscówkę. Od raz cudów się nie spodziewaj.
Link to comment
Share on other sites

wiesz, dzisiaj zrobilem tak jak koledzy wspominali ustawienie 75% czulosci, dwie krechy iron i foil i ruszylem na militarke, gdzie koledzy wyciagali mnostwo sprzetu wojskowego, w przekopanych okopach spedzilem caly dzien(dopiero wrocilem) wykopalem setki lusek- az mi sie poznie j tych sygnalow kopac nie chcialo,
nagle zapikało na 32 delikatnie pozniej ton wysoki i znowu 32, mowie kopie, i miedzy dwoma otworami po wykopanych skrzyneczkach wyciagnalem panzerfausta 80, na szczescie bez szyszki, rura zostala w lesie, ale ciesze sie z tego ze moj fischerek znalazl pierwszego fanta z militarki i to dosc gleboko
Link to comment
Share on other sites

Ale sobie radzi, kupując ten sprzęcik każdy z nas miał świadomość tego,że jest stworzony na monetki. Wiadomo, że nie będzie taki jak wykrywki na głębokie kopanie.Jeżeli kogoś rajcuje kopanie dołów po 1,5m to jego sprawa jak to mówią: czego oczy nie widzą(w tym wypadku: czego sonda nie widzi) tego serce nie boli. Moje hasło: F2 NA MILITARKĘ.....pod pewnymiwarunkami POzdrawiam posiadaczy
Link to comment
Share on other sites

Ok zdaję sobie z tego sprawę i nie krzyknę: nie kupujcie f75 bo jest taki sam jak f2.Ale kto powiedział, że militarka musi zalegać tylko na mega głębokościach? F2 wyciągniesz hełm z 50-60 cm i będzie to dobry sygnał. Wiem,że duże przedmioty to nie jego branża, ale je sygnalizuje..... tak jak już pisałem pod pewnymi warunkami. Niewątpliwie warunki te dyskwalifikują go jako uniwersalny sprzęt, i ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości.
Link to comment
Share on other sites

Tak!to jeden z warunków szukania militarki f2.Wczoraj buszując po przerobionych okopach, w jednym z nich sygnał. Nie powtarzalny,pojedynczy,ale za każdym razem kiedy przemiatałem sondą był.W miarę kopania sygnał przerodził się w dwustronny. Ten jednostronny sygnał pochodził od kawałka skorodowanego,cienkiego żelastwa leżącego na gł. 45-50cm. Wniosek- sygnały jednostronne, słabe, krótkie KOPIEMY!
Link to comment
Share on other sites

Moja EFKA takich objawów nie ma jak kolegi ensiferum3,gdy kończy się jej paliwo". Pamiętam na bateriach przysłanych w komplecie pracowała nawet bardzo długo gdy wskażnik żywotności baterii był zerowy. Po jakimś czasie gdy zrobiłem sobie w terenie przerwę śniadaniową, i ponownie ją włączylem nie reagowała, co było sygnałem do zmiany ogniw.Ale i tak bylem zaskoczony ich żywotnością.Jednak takiego zachowania. nie doświadczyłem już potem.Giną kreski żywotności bat. i jakieś 10-15 min pracy i sprzęt gaśnie, ale żadnych objawów w stylu wariacje" nie ma przed zgaśnięciem. Co do baterii alkaliczne! tak jak każe producent, innych nie używałem.Używam ENERGIZER INDUSTRIAL sklep-10 zł szt. hurtownia- 4,50 zl szt!!!!!Używałem do niedawna firmy.... znanej SO....Y, ale miałem duże trudności z ich wypięciem z gniazd. Blaszki obudowy baterii(tył)zahaczały o docisk tak skutecznie, że wypięcie naprawdę było trudne.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information