Skocz do zawartości

pytanko o x-terre 70


detekta8

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie jak 70-tka wypada pod wzgledem zasiegu na monetki w porownaniu z tesorakami np: tejonem cortesem vaquero oraz pod wzgledem zasiegu na militarke w porownaniu ze smetkiem albo salamandra chodzi mi o zasiegi w roznym doborze cewek wiec jesli mial ktos moze doswiadczenia z tymi wykrywaczami to prosze o krotkie konkretne porownanie i powiedzcie czy jest w miare szybka do opanowania w obsludze czy trzeba sporo z nia posmigac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 bardzo dobry sprzęcik na monetki i do tego bardzo szybki wręcz trzeba go gonić po polach Z militarką też sobie daje radę chodź ma mniejszy zasięg jak statyki. Szybko załapiesz o co w nim chodzi ,zasięg na monetki wystarczający żeby się nakopać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do militarki,w okopach już szpadelek potrzebny i tu wcale nie przesadzam. A co do tesaro się nie wypowiem bo go nie znam,powiem że 70 jest bardzo dobra na kolor.Sporo daje identyfikacja liczbowa na zaśmieconym terenie.Po miesiącu będziesz szybko z nią biegał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Co,do konkretnych zasiegów w cm to się nie wypowiadam,bo po prostu nigdy takich testów nie robiłem i prawdę powiedziawszy nie przywiązuję do tego większej wagi.Ponadto,jak zauważyłem,co człowiek to inna metoda testowania i inne wyniki(były na forum już dyskusje na temat testów,metod i wyników).Odnośnie porównań z wykrywkami Tesoro-miałem okazję widzieć w akcji te sprzęty i na pewno to uznana marka na kolor,ale wiadomo-to lepsze,co komu bardziej odpowiada.Ja osobiście preferuję swoją X-terrę 70 ponieważ sprzęt jest niesamowicie ergonomiczny,lekki,błyskawiczny w strojeniu,bardzo stabilny.Ponadto ja osobiście nie preferuję gałkologii...wolę przyciski pod laminatem(odchodzi ryzyko zapiaszczenia idp).Dodam,że X-70 posiada tryb prospecting(taki niby statyk),który sie doskonale sprawdza na militarkę i jest bardzo stabilny w tym trybie.Tutaj mogę go porównać jedynie do Solarisa,którego kiedyś miałem i z moich doświadczeń wynika,że Solaris na statyku nie był stabilny i do tego nie porażał wcale zasięgami.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w porownaniu z solarisem x 70 wypada na plus to dobrze ciekaw jestem dzialania tego trybu prospecting jakie uzyskuje sie na nim zasiegi i jak dziala dyskriminacja w tym trybie bo nie mialem z tym jeszcze stycznosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie pamiętam, ale wydaje misię że to była ta standardowa cewka. Napewno sygnał /zasięg/ w powietrzu był o ok. 3cm większy. Test na zasięd Proximy w powietrzu gdzieś tu w postach widziałem. Trzeba też wiedzieć że zasięg w powietrzu a w gruncie to dwie różne sprawy. Uczciwą ocenę będziesz miał od posiadaczy 70-tki. POZDR!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy X-Terry 50 (nie X-70) w powietrzu, zasięg na monetę do 31 cm, Vaquero sięgnie nawet o 10 cm więcej przy odp. ustawieniu. Cortes jest wykrywaczem o niższej częstotliwości i zasięg na poj. monetę ma do 35 cm, za to zasięg na duże przedmioty jest większy, nawet do 1,6 m na blachę 1×1m (takiego zasięgu na duże przedmioty nie ma ani X-Terra 70, ani Vaquero).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cewce tej samej średnicy przelicznik na zasięg w powietrzu jest następujący (orientacyjnie):

ile RAZY czulszy wykrywacz - dodatkowy zysk w zasięgu
10 - +50%
5 - +30%
3 - +20%
2,5 - +16%
2 - +12%
1,75 - +10%
1,5 - +7%
1,3 - +5%
1,2 - +3%
1,1 - +1,5%

Stąd wynika, że jeśli na takiej samej cewce jeden wykrywacz wykazuje o 10% lepszy zasięg od drugiego, to znaczy ze jest od niego prawie 2x lepszy!

Zauważcie że DRUZGOCĄCA przewaga czułości wykrywacza, czyli AŻ 3-krotna powoduje ZALEDWIE 20% odczuwalnego wzrostu zasięgu!!!
Duża, bo 50% przewaga czułości może być prawie nie do zmierzenia (+7% zasięgu)!

Tabelka nie uwzględnia jakości obróbki sygnału w gruncie, ale z obserwacji wynika, że te dysproporcje jeszcze się pogłębiają na korzyść wykrywaczy czulszych. Te czulsze są znacznie bardziej dopieszczone pod wszystkimi względami - lepiej filtrują zakłócenia i grunt, sprawniej odzyskują sygnał z zakłóceń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło X-70 i Tesoro(a to nie to samo,co X-50) więc nie bardzo rozumiem,po co Kol.Raned pisze o swoich testach X-50-tki.Pozwolę sobie przypomnieć,że X-70 ma możliwość pracy z trzema sondami o różnych częstotliwościach(w tym jedna jest typowo pod większe żelastwo).Kol.nie wspomniał nic na ten temat więc domniemuję,że testy nie odbyły się przy użyciu różnych sond.Ktoś wcześniej słusznie wg.mnie napisał,że te testy...to takie są,jak ktoś je robi.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega detecta8 pytał o porównanie wyników X-Terra70 w porównaniu do Cortesa i Vaquero a ponieważ nikt takich porównań nie robił to podałem zasięgi wykrywaczy Tesoro ze standartowymi cewkami. Kolega jakofako może zrobić test z X-Terrą 70, proszę więc o podanie maksymalnego zasięgu np. na monetę wielkości talara (w przypadku braku można użyć jakąkolwiek dużą srebrną monetę o. 40 mm średnicy), monetę 1 gr obiegowy i monetę średniej wielkości np. 2 zł obiegowe czy 5 gr do uzgodnienia. Jeżeli będzie trzeba to zrobię dokładniejszy test z Vaquero na takie same monety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto test Vaquero ze standartową cewką na monety w powietrzu, w mieszkaniu, przez głośnik, przy gruncie skręconym maksymalnie w prawo, czułość maksimum, Threshold standard, dość duża szybkość przesuwu monety, sygnał wyraźny, powtarzalny w obie strony:
5 marek duże 38 mm śr. - do 41 cm
2 zł obiegowe(lub 5 gr) - do 33 cm
1 gr obiegowy - do 28 cm.
Nie mogę zrobić testu Cortesa bo nie mam aktualnie na stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Raned za konkretne wyniki jesli mozesz podaj cos na temat tejona slyszalem ze to najglebszy wykrywacz z gamy tesoro wiec jego osiagi pewnie beda lepsze. No i oczywiscie dla porownania prosilbym uzytkownikow 70-tkia o ich wyniki w powietrzu na podanych wczesniej monetach czyli 1 grosz 5 groszy i 2 zl najlepiej na wysokoczestotliwosciowej sondzie co byloby juz dobrze miarodajne i porownywalne bo wiadomo ze nie uzyskamu takich samych wynikow na kazdej cewce minelaba do x -terry 70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testów,to przyznaję się szczerze...z zasady ich nie robię i jestem zdania,że trudno je zweryfikować tak,aby były w pełni rzetelne i obiektywne.Jedynymi testami,do których mogę sie przyznać,to takie w terenie z innymi kopaczami pracującymi na innym sprzęcie...rzucamy monetę na glebę...potem każdy łapie"ją z góry na swoich magicznych" ustawieniach znanych tylko jemu.I co najciekawsze...dwie X-70-ki mogą łapać tą samą monetę z innych odległości.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dywagacje na temat latających monet:)
detekta8 - Takie testy można traktować jako zabawę, ale nie daj się im zwieść by na ich podstawie kupować wykrywacz..
Wiele sprzętów może mieć super zasięg w powietrzu (jakim?gdzie?jakie zakłócenia?) ale przy średniej mineralizacji dadzą totalnie ciała. I dokładnie na odwrót - jedne z najgłebszych wykrywaczy na dziesiejszym rynku będą beznadziejnie odstawać od reszty przy testach na lewitujące talary ale w terenie trzeba bedzie kopać dziure do Chin żeby wydobyć cel:) To naprawdę jest pozbawione sensu i jest zbyt wiele czynników które warto i trzeba rozważyć przed zakupem wykrywacza. Zasięg w powietrzu, w którym NIGDY nie znajdziesz monety, do nich nie należy. Ostatnio sporo się pisze o różnych testach, ale albo są to testy krypto-sponsorowane przez dystrybutorów/dilerów albo właśnie kompletnie mijające się z celem (w dosłownym tego słowa znaczeniu). Warto posłuchać doświadczonych poszukiwaczy i właścicieli wykrywaczy, poczytać posty, popytać na priwa etc. Ja mogę Ci napisać, że używam często i X70 i Vaquero i są to dwa totalnie różne sprzęty, ale są miejsca gdzie zwyczajnie lepiej jest wziąć Vaquero a w inne tylko X70. Jeśli mowa jest TYLKO o jednym sprzęcie, to X70 wykona znacznie więcej zadań niż Vaquero czy Tejon, tylko trzeba ją troszkę poznać i nauczyć się tego co do Ciebie mówi.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie zgadzam się z VanWordenem; jeżeli wykrywacz ma słaby zasięg w powietrzu, w ziemi będzie miał jeszcze słabszy.
Tejon jest wykrywaczem ostrzejszym od Vaquero i ma większy zasięg na duże przedmioty, na monety przewaga 1 - 3 cm.
na poj. monetę do 35 cm
hełm wojskowy do 1 m
blacha 1×1m do 1,6 m
Niezbędne są wysokiej klasy słuchawki do wykrywaczy o impedancji 100 - 150 Ohmów (dotyczy to także Vaquero) np. Sun Ray Pro Gold, Predator ML czy Grey Ghost Original z tych bardziej dostępnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pod wzgledem uniwersalnosci x-70 bierze troche gore nad tesorakami np vaquero ale tez patrzac na cene to trzeba za to niezle doplacic bo sondy minelaba sa jak dla mnie dosyc drogie a vaquero jest w dosyc dostepniejszej cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym się z Ranedem zgadzam oczywiście - są to całkowicie inne wykrywacze:) X-Terry 70 nie ma nawet co porównywać do Tesoro bo to zupełnie inna bajka i klasa sprzętu. X70 daje mnóstwo możliwości doświadczonemu użytkownikowi, który będzie wiedział gdzie i jak je zastosować. Różnic jest zbyt wiele by je wymieniać. To jak porównanie Ipoda do gramofonu - jeden i drugi może nam zapewnić przeżycia melomana, ale sami musimy sobie odpowiedzieć co jest dla nas najbardziej adekwatne. To powiedziawszy trzeba pamiętać, że Vaquero to bardzo dobry i prosty jak drut wykrywacz. Używam go często do szybkiego rekonesansu, tam gdzie gleba nie jest za trudna i spodziewam się drobnicy. Gdzie są problemy czy mamy do czynienia z innymi celami, X70 jest w swojej własnej klasie i w sprzyjających warunkach nie ustąpi Explorerom. Jeśli więc gleba w Twoim regionie jest ok, interesuje Cię głównie drobnica a przede wszystkim jesteś ograniczony budżetem, to Vaquero stanowi bardzo dobry wybór. Jeśli nie, to dozbieraj na X70 lub inny wykrywacz.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW nie wiem co masz na myśli pisząc o klasie. Vaquero jest wykrywaczem bez wyświetlacza około 4 lata na rynku, dość rozbudowanym elektronicznie i przeznaczony do prawdziwych poszukiwaczy, wykrywacz który bardzo skutecznie znajduje cele. Wystarczy przeczytać opinie na Rewievs&Ratings. X-Terra 70 jest mniej więcej 3 lata na rynku i wa dosyć rozbudowany wyświetlacz LCD i sterowanie klawiaturą. Czy to ma stanowić o klasie sprzętu, dodam tylko, że Ace 150 też ma wyświetlacz LCD?
Poszukiwacze dzielą się na tych, którzy używają wykrywaczy analogowych z gałeczkami i znajdują, i tych, którzy preferują wyświetlacze, programowanie, bajery, którzy tracą czas na pozory i tylko z rzadka cokolwiek znajdą. To oczywiście w dużym uproszczeniu.
Cortes jest wykrywaczem niedocenianym, ja akurat znam go doskonale i wiem jakie ma możliwości. Może jego cena jest z lekka wygórowana i być może dlatego nie jest bardzo popularny. X-Terra 70 też ma cenę niebotycznie wygórowaną i nikt lepiej nie wie jak VW dlaczego jest popularna w Polsce, mimo, że moim zdaniem zupełnie na to nie zasługuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie