Jump to content

Na skupach nie chcą przyjmować łusek od działa ;)


Recommended Posts

Ostatnio zadzwonił do mnie znajomy żebym do niego wpadł bo pojechał kilkadziesiąt km na nową miejscówkę i trafił jakieś graty, więc przyszedłem a on pokazuje mi torby a tam ok 26-28 mosiężnych łusek od działka p-panc ZIS 3 ;) Wybrałem sobie jedną z ładniejszych rozstawionych na podłodze w zamian za pożyczenie wykrywki, natomiast resztę pogiętych miał zamiar puścić na złomie, łezka mi się zakręciła no ale cóż... I tu niespodzianka, na żadnym skupie nie chcieli ich od niego kupić. Powiedzieli, że wezmą jeżeli je potnie albo zrobi cokolwiek ażeby wyglądem nie przypominały łusek ;) Jest na forum kilka osób które sprzedają takie rzeczy na złomowiskach, jak sprawa wygląda w innych miejscowościach?
Link to comment
Share on other sites

Może chodziło im o stalowe zapłonniki które muszą być wycięte przed trafieniem towaru do pieca,jako że czasem odwiedzam okoliczne skupy złomu w poszukiwaniu gustownych drobiazgów do odkupienia ,wiem o jednej takiej instytucji czynnej 7 dni w tygodniu i chyba prawie całą dobę,skacowani delikwenci przynoszą towar na okrągło ,głównie puszki aluminiowe i trofea śmietnikowe,wydaje mi się że tam przyjęli by nawet kilkutonowy dzwon kościelny nie pytając o pochodzenie,jest to jednym słowem firma życzliwa dla klijenta
Link to comment
Share on other sites

To prawda jest jakś prikaz odnośnie skupu łusek
A wszystko dlatego bo 90 % maszych zasobów eksportuje sie do Chin i Indii. Nie wszystkim w smak że militarka moze iść do Chin. Przynajmniej tak mi tłumaczył gość na skupie. Inna rzecz ze niektóre punkty skupują, bo mają ( o zgrozo )rozdrabniarki i robia ze złomu kolorowego granulat.
Link to comment
Share on other sites

po pierwsze nie są moje i mam do gadania, jak puści je na złomie to puści, ja będę się starał uratować kilka sztuk. Po drugie to pomyśl sam czy napisałem, że zostały pogniecione? Nie, ja dostałem jedną z dwóch nie pogniecionych, reszta była wyciągnięta w takim stanie jak widać na zdjęciach.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 21:30 28-07-2009
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ja kiedys pytalem na skupie czy trafia sie zlom militarny z nadzieja ze cos wyhacze ale powiedzieli ze nie, oraz ze itak by nie przyjęli.. Ale jak kumpel zawiozł wózek odłamków 150 kilo to bez mrugnięcia wzięli
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information