Skocz do zawartości

Elektroliza problem!!!!!


okop

Rekomendowane odpowiedzi

okop poczytaj najpierw jakie środki i metody stosuje się do konkretnych metali, skorzystaj z wyszukiwarki. Ja też nim się nauczyłem to trochę napsułem, ale człowiek uczy się na błędach. Musisz czytać czytać i jeszcze raz czytać! Łuski to małe piwo, gorzej jak się zabierzesz za czyszczenie rzadkiej monety i ją zepsujesz. To jest dopiero ból. Więc musisz najpierw opanować teorię, później bierz sie za praktykę.

Wyszukiwarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 14l to jako elektrolit zastosuj rozpuszczoną sól, jest bezpieczniej. Skombinuj: prostownik, żarówke 12V 21W, plastikowe naczynie, stary brzeszczot z piłki do metalu lub kawałek pręta zbrojeniowego(coś na elektrode z zwykłej stali węglowej) i jakieś przewody aby to podłączyć. Jak to zdobędziesz odezwij się. Ja lub ktoś inny krok po kroku wyjaśni ci jak to zastosować.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówke wpinasz w szereg. Zapobiega spaleniu/uszkodzeniu prostownika. Nawet w wypadku zwarcia elektrod nie poleci nawet bezpiecznik w prostowniku. Dodatkowo jak świeci to masz pewność że obwód jest zamknięty i wszystko działa :) Proste i bardzo wygodne rozwiązanie.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek to kup pare butelek octu i wrzuc do niego fanty trwa troszke dluzej ale przynosi podobne efekty co elektroliza no i mozna wrzucic pare fantow na raz no i lepiej zamknij porzadnie pojemnik z octem i fantami bo zapach jest niezbyt przyjemny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bruner0 kolego święte słowa ale jak odwrotnie sie kabelki podłaczy to tak będzie , 2 lata robie elektrolize i ani ja ani mój znajomy z takim tekstem nie wyskoczył , sorry ale musiałeś coś pomylić przy robieniu elektro . pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie