Skocz do zawartości
  • 0

co to za oficerki??


PAWEL*STRC

Pytanie

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szczerze mówiąc te buty też mi się nie podobają. Oficerki, które miałem okazję oglądać, mieć w kolekcji /mówię tu o butach w 100% przedwojennych/ to zawsze but bardzo ładnie wyprofilowany, wysoki, z dobrej skóry itd. Nawet jak jest schodzony to zachowuje linię.

Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło oficerek to one nawet nie leżały , po pierwsze cholewa jest miękka , takich butów mam z 3 pary od stanu agonalnego do idealnego może cykne foty , moje są pieknie stemplowane dwie pary jedna bez stempli , zwykłe powojenne wysokie buty wzorowane troche na butach wojskpwych ale raczej technicznych wojsk , oficerki też mam więc mogę cyknąć jutro porównawczą fote , przedwojenne prywatne oficerki oficera miałem też i wogóle gdzie Rzym a Krym?a ile ja od rodziny słyszłąem opowieści że to wojenne rzeczy a były powojenne i odwrotnie panie to nie z wojny a było z wojny nie ma nad czym się tu wywodzić a jeśli ktoś pisze że na temat tych butów to tylko w dobrej intencji
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krój butów oficerskich przed wojną był ustalony tylko raz - wprowadzono buty oficerskie wz31 choć bywało sporo nieregulaminowych butów.

Jeśli chodzi o sygnatury to możesz co najwyżej poszukać sygnatur producenta wewnątrz buta, na tej jasnej skórze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia może nie wyrocznia,jednak nie jedno widziała o czym niektórym nawet się nie przyśni bo na własne oczy widziała.GÓw....ko widzieli ci którzy tyle mają pytań i mocnych odpowiedzi.Więcej szacunku dla osób co przeżyły ten koszmar.pajacu .Zwiększ szacunek bo za 6 nie za 30 zostaniesz oceniony.Jeszcze Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj nikt nie chce nikogo obrażać ani demonstrować brak szacunku ( a przynajmniej ja).
Niestety - wiem z własnego doświadczenia - starsi ludzie, przy całym szacunku do nich - często zapominają skąd i kiedy pojawił się dany przedmiot. Bo jak to spamiętać i po co?
Sam mam taką sytuację - trzy pary butów, identycznych zresztą, po pradziadku. Są to buty powojenne, używane w gospodarstwie - tego dowiedziałem się jeszcze od mojego ŚP dziadka i to się zgadza z ogólnymi przesłankami i moimi 'researchami'.
Moja babcia zaś nadal twierdzi, że w tych butach to pradziadek z wojny wrócił...
Rodzinne opowieści i powieści trzeba brać z dystansem i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a g...o ci do mojej babci!!! stock! , przed chwila ogladalem zdjecia pradziadka z wojska buty ma takie same jak te tutaj i nikt mi nie wmówi że so to jak to kolega KonVonVin nazwał wiejskie człapaki" , niektórzy moga gadac , ale ja swoje wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwóch kolegów zasłużyło swoją postawą na medale" Panowie to poniżej poziomu ludzi chcą Wam pomóc a Wy zaczynacie się obrażać jak dzieci i w dodatku jakąś pyskówkę odwalać! Taki jesteś pewien że się mylę?! Za 10 minut wstawie Ci tu zdjęcia prawdziwych żebyś mógł sobie sam obiektywnie porównać czy Twoje posiadają podobne elementy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie