Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Gebhardt

Przedwojenny Mundur kolejarza

Recommended Posts

Czy ktos moglby mi podrzucic jakis rysunek albo dobre zdjecie kolejarza przedwojennego? Potrzebny/e jest mi do odtworzenia postaci Wojciecha Najsarka. Pogooglowalem zdrowo ale rezultaty mizerne :(.

Tu masz mundur kolejarza z MWP prezentowany w części dotyczącej walk na Pomorzu. Brakuje mu patek na kołnierzu.
Że tak się spytam na czym mialo polegac to odtworzenie"?

Patki pomocnika maszynisty; gwóźdź i belka, za belką wypustka niebieska (obsługa taboru), czerwone wypustki miała chyba obsługa stacyjna (ale nie jestem pewien), która bardziej pasuje do Najsarka.

Dziekuje wszystkim, chociaz nadal poszukuje rysunku lub fotografii calosci - tzn rogatywka, kurtka, spodnie, buty w wydaniu 'normalna sluzba kolejowa' raczej niz przysposobienie wojskowe kolejowe.

Jednak zaczyna mnie nurtowac pytanie, czy st sierz Najsarek (o ile pamiec nie myli zostal zmobilizowany??) nie mogl miec wyposazenia mobilizacyjnego. I w takim razie czy nie mial kbk'a? Bo cos mi sie gzi ze Niemiec ktory go postrzelil mowil ze Najsarek wyskoczyl ze stacji z karabinem w rece.

Buszując po necie wujek googiel wysypał ten temat, to odświeżam.

1. przed wojną nie było kolorów służb, wszyscy mieli wypustki koloru amarantowego
2. różnice w zaszeregowaniu normowała liczba gwoździ", belka oraz kolor guzików i osiek" - srebrny lub złoty.
3. atyl - pokazujesz SOKistów - mundury kolejowe nie miały naramienników i miały 5 lub 6 (późniejsze) guzików.

Pozdrawiam
PLASER

• Create New...

Important Information