Skocz do zawartości

Stalag IV A


wino39

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem.Stalag ten w początkowym okresie znajdował sie w miejscowosci Elsterhorst koło Hayezwerdy,nastepnie przeniesiony do miejscowosci Hochenstein-Wszystko na terenie 4 okregu wojskowego Drezden w Saxsoni.Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 years later...
Mój Tato Filip Grochalski ułan, pionier 6 pułk ułanów Kaniowskich, 6 szwadron, Podolska Brygada Kawalerii, przebywał w obozie jenieckim Elsterhorst / Hohstein/ stalag IV A i IV B. od 1939 do do 1. VII . 1942. Potem w więzieniu w Poznaniu - Młyńska, Fort VII, . 1 maja 1943 r.przewieziony do szpitala rezerw. w Schmorkau, tam zmarł 21.V.1943 r.Jeńcy byli zatrudnieni w gosp. rolnych oraz w kopalni Erika.


Posiadam fotografie zbiorowe z obozu, również foto z pogrzebu zmarłego tragicznie kolegi. W tej chwili nie mam możliwości przypomnienia nazwiska.Nie mogę teraz przekazać foto/. Mężowie zaufani z obozu to: Zygmunt Czekała, Dolata, Sowier,Świeczewski / Świeczyński/ Karol. Koledzy: Tadeusz Bochenek, Jan Nahajowski, Jakubowski, Ciupek. Pozdrawiam gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie