Skocz do zawartości

Mord zalozycielski"


KZ

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie trzeba obejrzec sztuke Sceny Faktu Teatru Telewizji, 8 grudnia, godz 20.20, TVP1.
Spektakl w rezyserii Jacka Raginisa pokazuje mafijne poczatki czlonkow PPR - przyszlych wladcow PRL, w tym zamach na Nowotce i zastrzelenie braci Molojcow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co ci chodzi, ale w spektaklu pokazali że Gomułka miał pistolet umocowany praktycznie na kostce nogi - coś jak Brudny Harry.
Trudno mi sobie wyobrazić w ogóle Gomułkę w ostrej akcji z bronią, a tym bardziej porywającego broń z kostki niczym kiedyś w filmie Brudny Harry. Zanim zdążyłby wyjąć broń z kostki, Mołojec szybciej wyjąłby broń zza marynarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od gloryfikowania członków PPR ale wg mnie postacie są niepotrzebnie przejaskrawione. Wyszło nienaturalnie. Tej gorzały też ciut za dużo.Tylko Gomułka nie stroił podłych i parszywych min. Ale za to aktor też mógł popracować nad jego dykcją. Wystarczyło poćwiczyć na jednym z przemówień Wiesława. ;) Przecież sama fabuła i intryga w odpowiednim świetle stawiała postacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych stać na robienie porządnych filmów historycznych, z porządnymi kostiumami, ze scenerią z epoki, z właściwymi rekwizytami. Potem Polacy idą do kina, lub odtwarzają filmiki z gazetek i oglądają ludzkie historie dziejące się w innych krajach, bo u nas, w naszej ojczyźnie mamy opór mentalny przed robieniem dobrego kina z fabułą historyczną, bo zaraz jakiś Sobolewski będzie gałami przewracał i opowiadał wszystkim jak bardzo go to nie interesuje.
Jedyne na co nas stać, to skromne widowisko telewizyjne, za skromne pieniądze, z krótkim terminem realizacji...

___
Sobolewski: Powiem wprost: nie czułem wewnętrznej potrzeby, żeby oglądać film fabularny o Katyniu. Po co? Wydaje się, że wszystko na ten temat zostało powiedziane."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 70-tych w oficjalnej prasie na te tematy ani mru mru. Dopiero po 1980 zaczęto na ten temat trochę pisac w oficjalnej prasie, i było to związane ze śmiercią Nowotki.

Ten Przegląd Tygodniowy" zaczął się ukazywać w pamiętnym roku 1982.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie