Skocz do zawartości

I wojna i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 456
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zapalnik pierwszy - wygląda na inna wersję zapalnika M5 do szrapneli 8 cm, szukaj na nim oznaczenia M5 lub M8
Zapalnik drugi - M.12 a, b lub f do szrapneli 12 i 15 cm
trzeci - szukaj na nim oznaczenia 10 cm M.99, jeśli tak to do szrapneli 10 cm.
Carskie - czasem się trafiają, do którego roku czy od którego - nigdy nie słyszałem nawet pomówień :) po prostu carski inna wersja.
łódki te 3 różne od lewej:
- czechosłowacka
- niemiecka II-wojenna z fabryki Polte w Magdeburgu
- niemiecka I wojenna jeden z rodzajów
łuska wejdzie, skorodowała stalowa sprężyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartuje,żartuje :) Te 2 komplety maja zapalniki podpisane m8 wiec nie mam watpliwosci.

Ale ten 3 zapalnik co do którego miałem wątpliwości ( ten o którym myślisz że to możne być inny typ zapału m8 ) :

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/aasasa_002.jpg

ma napisane 10cm 08 wiec mi to nie pasuje zbytnio do szrapnela 80mm :) Wiec jak ? Sorka za kłopot ale sam się pogubiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki Mk.

Jeszcze jedna sprawa. Oprócz szklanek austrowegierskich tych 80mm i carskich 76 80 i 120 które mam na zdjęciach as jeszcze trochę krótsze - górskie je tez mam.

ALE!!!

Czy kopiesz czasem coś innego ze skorup pocisków I wojennych ? Bo nie wiem czy wszystkie szklanki do szrapneli już mam i nie wiem czy jak pojadę w Biesy mam darować sobie tryb all metal :) ( Bo jeszcze nigdy nie widziałem wykopanej szklanki o kalibrze większym niż 120 i innym niż carska.)

Pozdro!

Ale Cie męcze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
95% szklanek jakie się trafia to standard, ale czasem wyskoczy coś rzadszego np grubościenne carskie szrapnele ze stalowymi zapalnikami, ósemki austriackie są z dwoma i z jednym paskiem, dziewiątki austriackie i carskie, 100, 120, 150 austriackie (carskie są dużo rzadsze), w zależności na jakim odcinku frontu używano jakiego sprzętu.
Darować sobie tryb all-metal? tracisz masę stalowych sygnałów, są tacy co zbierają tylko kolor bo to ładne i nieraz drogie, ale traci się możliwość znalezienia bagnetów czy stopek z biciami pułkowymi, poza całym spektrum innych ciekawych znalezisk. Ale jak kto woli, nie każdego interesuje historia tylko goni za klamrą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie