Skocz do zawartości

Czy grozi nam globalny kryzys?


balans

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy Waszej opinii na ten temat, a jeszcze bardziej opinii na temat powodów kryzysu jaki dosięgnął USA, a być może [oby tak się nie stało] dosięgnie niedługo nas wszystkich.
Czy czasem nie jest winny...upadek ZSRR? Nie, to wcale nie takie śmieszne, bo dopóki istniało komunistyczne zagrożenie to świat kapitalistyczny miał się całkiem nieźle, a ludziom żyło się dostatnio. A jak tylko żeśmy" ten komunizm obalili to zaraz wymyślono tam na zachodzie globalizację i maksymalizację zysku, no i się porobiło... Spekulacyjne, wirtualne pieniądze, niespłacalne kredyty udzielane praktycznie bez ograniczeń ubożejącemu społeczeństwu [bo produkcję przeniesiono do Chin], no i wojenki, które kosztują setki miliardów.

Co sądzicie w tym temacie"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem nt. kryzysu USA, upadku największego amerykańskiego banku. Jak to się ma do Polski? Ano tak że do kryzysu mamy jeszcze daleko, 2 duże banki inwestują w Polskę, otwierają oddziały i dają pracę. Ludzie zarabiają na wyspach, część wraca i buduje domy, część po prostu wydaje i na razie się kręci...
Niepokojące moim zdaniem jest tylko rynek nieruchomości, a głównie ceny mieszkań/domów... kiedyś musi przyjść jakaś kreska na to. Jak mówią starzy inwestorzy-po długiej hossie musi przyjść krach :)
Takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fakty.interia.pl/swiat/news/krym-druga-osetia,1179263
Krym drugą Osetią?

2017 - albo wcześniej
- łatwe" obywatelstwo rosyjskie dla mieszkańców Ukrainy
- z powodu Krymu - secesja Wschodniej Ukrainy
- Pozostała (Zachodnia)Ukraina bez surowców energetycznych - przy słabości NATO i ONZ (pobrzękiwanie szabelką)- państwem marionetkowym, satelitarnym Rosji
- Polska krajem frontowym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie