Skocz do zawartości

Tuning czyli regulacja głośności w Garrett ACE 150/250


walker69

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem elektronikiem i nie wiem co tam siedzi na płytce w kanarku. Umiem tylko naprawiać proste rzeczy związane z kablami, przełącznikami, gniazdkami (i to przeważnie audio - jestem gitarzystą).
Jeden z serwisów jest w Krakowie (Talcomp) i możesz im to przekazać. Być może rozruszał się tylko kabel albo cewka Ci się nadkruszyła ?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Przepraszam za odświeżenie swojego kotleta ;) ale w Nowy Rok (i na koniec sezonu) nakręciłem dokładną instrukcję krok po kroku jak zrobić taką regulację głośności w ACE 250/150

http://www.youtube.com/watch?v=XpBAxqjYDQI

Zapraszam zainteresowanych i nie tylko (sympatyków taśmy klejącej na głośniku oraz tym którym kabel od słuchawek nie przeszkadza też).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tu o potencjometr logarytmiczny? oznaczany bodajże literką B", bo są jeszcze potencjometry liniowe A". oba typy są ogólnodostępne. do regulacji skali dźwięku używa się logarytmicznych. zwróćcie uwagę przy zakupie żeby nie mieć pretensji do Walkera, że coś jednak nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę! kadet jestem pod wrażeniem kolorku i pota. Dla mnie rewelka. Wklejaj te zdjęcia gdzie się da to wszystkim się spodoba. Lepszy kolor niż w GTI i świetnie się komponuje z żółtym. Rewelka!
Naklejki może by odeszły przy delikatnym użyciu opalarki ale z ponownym przyklejeniem gorzej :)

BRAT-MIH
Taką regulację można zrobić wydaje mi się w każdym wykrywaczu z gniazdem słuchawek i przełącznikiem w nim zawartym. Problem powstaje gdzie znaleźć miejsce na potencjometr w obudowie. Niestety Fishera nie mam więc nie powiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki zimno i ziemia zmarznięta to można się pobawić .
na łoże własne napisy i jakiś wzorek i wtedy zobaczę jak wygląda .
(nie róbcie takich przeróbek przed upływem okresu gwarancyjnego i jeśli nie macie cierpliwości )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie