Skocz do zawartości

Bagnecik


michal1514

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam bagnet Manlichera w jak dla mnie dobrym stanie...zatrzask dziala znakomicie. Ostrze jest idealne czysciutkie i nie naruszone. na pochwie jest resztak zieloneuj farby ale na zatrzaski u czesci ktora oddziela rekojesc od ostrza jest taki jak by rdzawy nalot...tzn rdza to moze nie jest ale ma to taki kolorek...i teraz moje pytanie czy trzeba to wyczyscic zeby tego nalotu nie bylo ?? czy nie zepsuje to wtedy uroku bagnetu ?? jak mam czyscic to czym i w jaki sposob ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup taki zestaw szczotek z mosiężnego drutu/są ogólnie dostępne/mocuje się je na wiertarce i jazda.Spokojnie nic nie zarysujesz,następnie może to być wd-40,olej maszynowy,bądz inny ale ze wskazaniem do konserwacji metalu.Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego niedrap go szczotka szkoda bagnety a i tak wielce tej rdzy ci niezejdzie. wd 40 i zaraz po tym polerka szmatka rdza schpdzi a fant wyglada normlanie , szczotka tylko zaszkodzi pucuj go drewno zakonserwuj najpierw potem czyszczenie , albo reczna i troche dluzsza praca albo pozbycie sie rdzy ale porysowanie fantu wybieraj. ja mam radomiaka i rdze mial wlasnie przy rekojesci tylko i zrobilem tak jak ww i jest gites szkoda mi zreszta bylo orginalnej polerki a rdza moze nie dokonca ale zlazła i jest zneutralizowana na jakis czas.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plomyk spokojnie jescze go nie drapalem, zrobie tak jak mowiles dam wd 40 i szmatka wypoleruje aha a na temat drewna to mam okladziny sciagac zeby konserwowac czy na bagnecie to robic ??bo jak sciagne te okladziny to juz ich chyba nie zaloze tak jak byly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bron Boże nie sciagaj okladzin , starci on na wartosci jak cholera.... pamietaj ze skoro na calej rekojesci byl nalot rdzy to jest on takze pod okladzinami , daj mu wieloskladnikowego pokostu , niekupuj takiego standardowego jak ludzie uzywaja tylko parkeciarze" czy stloarze, oni uzywaja jak sie niemyle 3 skladnikowego pokostu a ten standardowy jest 1. potem wd 40 i czyszczenie reszty ostrze zostaw bo widze ze nietrzeba ruszac tylko podczysczic lekko i zakonserwoac.a rekojesc mozesz przejechac drobniutkim paierem sciernym zeby poszlo szybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie