Skocz do zawartości

MŁAWA 2008 - Zdjęcia z reknostrukcji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W Kampanii Wrześniowej brały udział i częściowo walczyły następujące oddziały SS. Pułki: Leibstandarte, Deutschland, Germania, Totenkopf. Oprócz tego Meimwehr Danzig. Na odcinku Mławskim walczył właśnie pułk SS Deutschland w składzie improwizowanej dywizji pancernej generała Kempfa. Oddziły te testowały nowe wzory kamuflaży - kangurki, pokrowce na hełmy.

Polecam lekturę m.in. Kto sieje wiatr". Autor tej pozycji (Brunnegger) członek SS Totenkopf wspomina udział jego jednostki w kampanii Wrześnowej w południowo-zachodniej Polsce.

Organizatorzy inscenizacji nie popełnili zatem błędu wpuszczając na pole bitwy osoby przebrane w mundury SS z pułku SS Deutschland - charakterystyczna cyfra 1" na patkach obok run SS" i obwoluta na rękawie z napisem Deutschland").

Pozdrawiam
Stg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Imek 46, proszę mniej emocji , organizatorzy bitwy mławskiej dobrze wiedzą co robią.
Jako odpowiedzialny za stronę niemiecką z pełna świadomością zezwoliłem GRH Ariergarda na wystąpienie w barwach Pułku SS Deutschland, w mundurach maskujących.
Przeganiać kogokolwiek na cztery wiatry" może Pan na zorganizowanej przez siebie inscenizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Imku46 zanim chce się kogoś przeganiać na cztery wiatry wypada zapoznać się z literaturą oraz z dostępną literaturą -Odsylam do pozycji J.Solorz -Das Reich.wyd.Militaria Gdzie jest zdjęcie z wizytacji Pulku Deutschland w 1938 r. na poligonie w Munster. -już wtedy ,żolnierze ubrani są w panterki M38 kamo platan 3/4 oraz mają pokrowce na helmy kamo Platan 1/2 -odsylam rownież do ksiązki R.Michaelisa -SS-Heimwehr Danzig .wyd Militaria tam rownież znajdują się zdjęcia żolnierzy tej formacji z września 1939 w pokrowcach maskujących na hełmach platan 1/2. Na wyjazd do Mławy przygotowywaliśmy się wraz z kolegami dość dlugo badając material zdjęciowy ktory się zachował ponadto dwoch z nas jest Historykami z wyksztalcenia. Więc takie umundurowanie nie jest naszą fanaberią -tylko ówczesną wojenną rzeczywistością - a Pułk testowal w warunkach bojowych zalety umundurowania maskującego - Wyniki testów można bylo zobaczyć na zdjęciach z Francji w 1940. Pozdrawiam a przed przeganianiem z rekonstrukcji sugeruję solidne zapoznanie się z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Steiner, koledzy z Ariegardy" byli jak najbardziej prawidłowo ubrani. Panu Imek46 polecam zapoznanie się publikacją z cylku Militaria: SS-VT w Polsce 1939" (najłatwiej ją zdobyć), wtedy znikną wątpliowości i zastrzeżenia.

Willi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
http://pl.youtube.com/user/WOLFIK1964

zmontowałem w ramach wspomnień krótki filmik z Mławy , nie wiem czy to się trzyma kupy , oceńcie sami.Użyłem wielu zdjęć , co do kilku nie jestem pewien autowstwa , jeżeli należą do kogoś innego , z góry przeprasza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie