wojtekanka Posted August 10, 2008 Author Posted August 10, 2008 Jezeli bedzie trzeba wysle lepsze zdjatka na maila,pozdrawiam
8total4 Posted August 10, 2008 Posted August 10, 2008 cykaj lepsze fotki, wygląda na monetę z XI-XIIIw. nie mam doświadczenia w tym temacie ale wygląda na coś pochodzenia Zachodniego (Dynastia Ottonów). Zapewne się mylę, ale lepsze fotki na pewno się przydadzą.pozdro!
POMORZANY Posted August 10, 2008 Posted August 10, 2008 Witam Anglia Henryk III, szterling.PozdrawiamWojtek
VanWorden Posted August 10, 2008 Posted August 10, 2008 Witam.Anglia oczywiście, ale późniejsza niż Henryk III. 3 kropki i dłuższy krzyż pojawiły się po raz pierwszy za panowania tego króla, ale sam rysunek krzyża jest inny niż na tych wczesnych monetach. Podałem linki na forum Thesaurus,także można spróbować samemu zidentyfikować monetkę.PozdrawiamVW
Grzechotnik Posted August 11, 2008 Posted August 11, 2008 Trudno ją zidentyfikować bo to ewidentnie obrzynek.Ale mi pachnie to synem Henryka - Edwardem DługonogimMiał tyle wersji swych monet, że tylko Anglicy chyba są w stanie się połapać. podobna?http://www.coinarchives.com/w/results.php?results=100&search=civi-tas
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.