Jump to content

Co to za sreberko,pilni !


Recommended Posts

Posted
cykaj lepsze fotki, wygląda na monetę z XI-XIIIw.
nie mam doświadczenia w tym temacie ale wygląda na coś pochodzenia Zachodniego (Dynastia Ottonów). Zapewne się mylę, ale lepsze fotki na pewno się przydadzą.
pozdro!
Posted
Witam.

Anglia oczywiście, ale późniejsza niż Henryk III. 3 kropki i dłuższy krzyż pojawiły się po raz pierwszy za panowania tego króla, ale sam rysunek krzyża jest inny niż na tych wczesnych monetach. Podałem linki na forum Thesaurus,także można spróbować samemu zidentyfikować monetkę.

Pozdrawiam

VW
Posted
Trudno ją zidentyfikować bo to ewidentnie obrzynek.

Ale mi pachnie to synem Henryka - Edwardem Długonogim
Miał tyle wersji swych monet, że tylko Anglicy chyba są w stanie się połapać.

podobna?
http://www.coinarchives.com/w/results.php?results=100&search=civi-tas

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information