Skocz do zawartości

Iłża 2008


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Album fotek z inscenizacji:

http://picasaweb.google.com/piotrkaras3/BitwaPodI19392008


Karabinków Mosin 91/98/25 w polskiej dywizji piechoty w 1939 roku było 2219, występowanie klonów Mosina na rekonstrukcji 1939 roku to wcale nie jest błąd."

A mosinów 91/30, bo takie zazwyczaj dostajemy do łapki?poza tym odtwarza się zasadę a nie wyjątek a jak wiadomo podstawową bronią piechoty polskiej był mauser.

Skończmy te rozmowy o koszerności bo do nikąd nie prowadzą, takie są polskie realia i jeszcze trochę potrwa zanim się to, mam nadzieję, zmieni na lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego hmura nie bądź śmieszny. Pomijając nawet to mp to mie mów ,że nie zauważyłeś hełmów m42 , i innych malowanych feldgrau , pancerniaków w gaciach m43 i koszulach szarych z kołnierzem itp.Oczywiście nie zamierzam czepiać się o to zbytnio , ale fakt pozostaje faktem. O fotki postaram się jak wrócę z Anlage Sud , gdyż jak wspomniałem wczesniej więcej kamerowałem niż robiłem fotogragfie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hełmy m-42, to na ostatniej rekonstrukcji Przemyśl 39, królowały , zwłaszcza wśród kolegów z GRH Bastion Grolman.Jeśli na Tej klasy rekonstrukcji i w tej klasy grh pojawia się ten problem, to niestety możemy mówić o polskich realiach.PS. Zdjęcia z Przemyśla są, można sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to wiedziałem 51ppSK to profesjonalisci jestem zaszczycony że mogłem walczyc w ich składzie
to17071990 szkoda że nie nagrałeś ujęć przed i po bitwie
zwłaszcza salwe na cześć Krzysia to było wzruszające i niezapomniane przeżycie miałem łzy w oczach
akcej jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli chodzi o film to nawet całkiem fajny.

A jesli chodzi o umundurowanie rekonstruktorów niemieckich to moge powiedziec tylko tyle że każdy rerezentuje swoją grupe.Jam jest niegodny oceniać innych,moge tylko ocenić siebie ( ja to drugi od prawej )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie