Skocz do zawartości

KOSZALIN vol. XIII


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chwała,

grzyby, hmm z grzybów to najbardziej lubię Srebrniki Leśne Duktowe hi hi...

Jak tam pola - już pewnie dostępne dla poszukiwaczy robali i zagubionych kłosów?

Mam wrażenie, że dobrze się bawicie chodząć tu i tam - tylko ja nic nie wiem... może w przyszły łik-end zdobędę się na nieśmiałe ruszenie w teren. Bez szaleństw, spacerek gdzieś po polu...

Dajcie znać co u Was (czuję się nieco wyobcowany nie mając od Was info.)

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

tak, najlepiej to zdrowym być i w pole ruszać, a nie zajmować się jeszcze jakąś tam pracą hi hi... w niedalekiej przyszłości dane mi będzie zwiedzić" miejsce, gdzie w czasie I wojny był szpital, a w czasie II był ośrodek rehabilitacji dla pilotów niemieckich. Kusi mnie zabrać ze sobą sprzęt... hi hi. Nie wiem jeszcze kiedy i na jak długo mnie tam ześlą".

camene: ładny dzwoneczek - myślę, że w terenie o tej porze roku dużo się dzieje - wykopki niedługo hi hi ziemniaczane ha ha.

Mam nadzieję na jakieś informacje (choćby na priv.) co się dzieje w terenie.

Tymczasem bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

z tego co widać na zdjęciu - nie ma tam wsi, choć jezioro nazywa się K. i kilka domków również K. (nota bene tyle samo liter) hi hi...

Nie mogę nic znaleźć poza powrzechnie wiadomymi informacjami o wojskowym szpitalu i rehabilitacji lotników luftwaffe.
Po okolicy krążą legendy o przejściach podziemnych itp. (jak każda miejscowość ma takie swoje podania i fantazje).
Obiecujące to może być miejsce, a przynajmniej czarowne jak twierdzi der K. Od 1906 korzystano tam z mikroklimatu...
Jeśli pojadę swoim autem to pewnikiem w bagażniku znajdzie się miejsce na sprzęt hi hi. Jeszcze tylko pora roku jest niewiadoma ha ha - a to dość istotne.

Tymczasem borykam się z codziennością i myślę o weekendowym wyjściu... do lasu? w pole? Oby.
M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem się odezwać po długiej nieobecności w terenie jestem już dostępny na każde spotkanie.

Wojenka - życzę szybkiego powrotu do zdrowia .

Artur - ładny ten samolocik ale czy nie za dużo ołowiu w nim hi hi - kiedy próba zbicia się do góry . Mam nadzieje że zrobisz jakieś bankiecik ???

To co są wszyscy to może jakieś spólne Kopanko choć małe piwko w większym gronie ??

( na fotce dawno zasłużony krzyż za odwag wyjścia w teren sam sobie znalazłem (oczywiście kopia ) hi hi.

pozdrawiam ...J...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 12 września 2008, w piątek w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie nastąpi otwarcie wystawy pt. Broń i barwa Wojska Polskiego 1939-1945". Eksponaty wystawowe takie jak np.: mundury, uzbrojenie i wyposażenie Wojska Polskiego będą pochodzić ze zbiorów Muzeum Okręgowego im Stanisława Staszica w Pile. Będą one uzupełnione także militariami z kolekcji Mariana Laskowskiego. Otwarcie wystawy nastąpi o godzinie 17.

pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

dzięki za info. Do kiedy ta wystawa?

Harnaś - jak tam śliwowica, przywiozłeś? Słowo się rzekło... hi hi czas na degustację.
Kopaniem wszyscy zajęci, ale po kostkach ha ha... jakoś brak zapału chyba...

Może w nadchodzący weekend jakieś spotkanie przy ogniu jeśli pogoda dopisze, a jeśli nie to w Z. Do Z. jest nieco daleko, ale ten klimat...

Czekam na wieści (głównie od śliwowicy hi hi) - bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Braci Kopaczy vel Krecików!
Co taka cisza nastała? Pewnie przekopujecie wszystkie pola i ogródki? I gromadzicie fanty na spotkanie.:)
Co do śliwowicy to czeka na koneserów tego regionalnego wiktuału, do tego jeszcze zakąska.
Przychylam się do stwierdzenia der K. w sprawie spotkania. Najlepiej jakby mogło się ono odbyć w sobotę, w ten weekend lub następny. W przyszłym tygodniu nie mogę, gdyż wybywam na 5 dni do naszych zachodnich sąsiadów w ramach wymiany. Będziemy odbrązowywać naszą wspólną historię :)
Tyle tego pisania, prawie elaborat.:)
Pozdrawiam Wszystkich!
P.S. Jeszcze parę fotek moich dzisiejszych trafień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie