Skocz do zawartości

KOSZALIN vol. XIII


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, ja już tyle nie kopałem, urlop mam i postanowiłem wraz z narzeczoną spędzić go razem (czyt. zakaz wykrywki, hehe)jutro rano wyruszam potajemnie na Chełmska, może i natrafię na jakiegoś znajomego poszukującego monetek, hehe, mam nadzieje, pozderka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chwała,

a mi się urlop zaczął pobytem w szpitalu (nota bene po wyprawce z der K. i Camene hi hi)... wyszedłem dwa dni temu z fabryki, a raczej rzeźni (takie mają teraz przeroby na chirurgii) i jestem na zwolnieniu do 14 sierpnia. Na szczęście na druku zwolnienia jest napisane może chodzić" hi hi, więc... jeszcze tylko kilka badań żeby znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy i może się nieco podkuruję przed Bornem - cięgle jeszcze mam nadzieję, że wyjazd jest w zasięgu.

Pochwalcie się ostatnimi osiągnięciami - będzie mi raźniej hi hi.
Tymczasem - bywajcie. M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wyskok przyniósł nowe nabytki - małe ale są. tj:
1 pfening 1907
1 pfening 1900
1 pfening 1898
5 groszy 1940
nie licząc PRLi i innego śmiecia współczesnego

celem była Góra Chełmska

i to wszystko


Wojenka ja jestem z Tobą i trzymam kciuki cobyś się wykurować do Bornego.

pozdr
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Współczuję koledze wojna1939 nagłego zachorowania i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Artur-jak będziesz miał czas i ochotę to można powtórzyć spacerek po ścieżkach G.CH.

Na zdj. jedna z znajdek ostatnich tygodni.Jeszcze bez próby wyciągnięcia z pochwy.
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!
Spiderski i Camene gratuluję znajdek! Wojna życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
Moje znajdki w górach:
50 gr 1949 (stop miedziano niklowy)
5 zł 1925 roku (konstytucja)
poza tym dużo śmiecia typ kapsle od polmosów .
Pozdrawiam Wszystkich, życzę owocnych wykopków.
Harnaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

już mi lżej - jak widzę co zdobywacie hi hi.
Ciekawe to 5 groszy 1940 - S. - zrób fotki - na naszym terenie to rzadkość z wiadomych względów.
Harnaś - pewnie sprzątasz po stonce turystycznej te śmieci i polmosy hi hi, pewnie do końca pobytu w górach zdąbędziesz jeszcze co nieco ku uciesze...
Camene: - piękna rzecz" jak mawia Jarosław - ciekaw jaki stan w środku - gratulacje.
Hmm, ścierzyny chełmskie z pewnością kryją jeszcze nie jedno - być może ślady przedratuszowego Wilhelma hi hi - powodzenia i liczę na kolejne (obszerne) słowno fotograficzne - relacje - przynajmniej w ten sposób mogę uczestniczyć w historycznych odkryciach.

Bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto zdjęcia dutka z hajmeryki" z poprzedniego postu:

[URL=http://img514.imageshack.us/my.php?image=beznazwy1wm1.jpg][IMG]http://img514.imageshack.us/img514/8664/beznazwy1wm1.th.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img230.imageshack.us/my.php?image=beznazwy2ft0.jpg][IMG]http://img230.imageshack.us/img230/415/beznazwy2ft0.th.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

ciekawe w jakim czasie został zgubiony zielony" i przez kogo - z oczywistych względów jest nie do sprawdzenia, ale rozbudza wyobraźnię. Może to w czasie burzliwego okresu II wojny była zapłatą za przejście przez zielona granicę, a może w przedpierwszowojennych czasach jakisi hamerykanski turysta zwabiony urokiem Tatr ruszył samotnie szlakiem i tyle go widzieli hi hi... a może...

Masz tam Harnaś niezłe tereny (wspaniały przekrój czasowy) - zbieraj historie do kieszeni - jak wrócisz po urlopie to przy ognisku będziesz nas raczył opowieściami.

A jak tam reszta wypełnia czas kanikuły?

Ja się ehabilituję" hi hi - jest coraz lepiej.

Tymczasem - bywajcie. M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich poszukiwaczy :)
Trzy tygodniowy urlop minął w mgnieniu oka i czas wracać do pracy :( Ech, jak to by było fajnie jak by człowiek nie musiał harować jak wół a pieniążki jeszcze by z nieba same leciały albo na drzewach rosły, hehe. Może i to dobrze ze sie skończył, przynajmniej już mogę wyruszyć w plener xD
A to dwie dzisiejsze znajdki na G.Ch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

widzę, że niektórzy nie próżnują hi hi...
der K. - co tam słychować w terenie. Ja jestem chwilowo uwięziony" na rekonwalescencji. Dowiaduję się ciekawych rzeczy związanych z wehrmachtem na tym terenie (kaszuby). Może uda mi się oswoić miejscowych na tyle żeby wejść na strych i poszperać... ostatnio rozbierali piec chlebowy i wyciągnęli jakąś pukawkę hi hi i będą czyścili stawek a w nim jest utopionych kilka ciekawych rzeczy....

Tymczasem tyle - muszę lecieć.
Bywajcie. M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Dopiero co zaczałem kopać i szukać szczęścia". Chciałbym nawiązać kontakty z ludźmi z Koszalina i okolic. Podajcie mi jakies wskazówki, gdzie tu w okolicach można czegoś poszukać....Ostatnio byłem w Kluczkowie koło Świdwina, ale nic wielkiego nie znalazłem. Tylko trochę złomu i naboje do Mausera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie