Skocz do zawartości

schron-pytanie


piotr916

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam!W książce panów Perzyka i Miniewicza Wał Pomorski",na okładce m.in.jest takie zdjęcie.W samym wydawnictwie na temat tego obiektu nie ma ani słowa.Zastanawia stan jego zachowania(tak przynajmniej wygląda na fotce),a szczególnie pancerze na miejscu,gdyż w stosunku do Wału Pomorskiego"takich obiektów można naliczyć na palcach jednej ręki.Chciałbym się dowiedzieć,gdzie ten obiekt się znajduje.Może ktoś z forumowiczów go zaliczył.Ja podejżewam,że znajduje sie na pozycjiWału..."t.z.w.Linii Noteci",w rejonie Górek Noteckich.Mogę sie mylić i czekam na opinię.Pozdrawiam.

Napisano

Rzeczywiście,koledzy Piotr916 i Mirosław Jastrzębski mieli rację. Obiekt położony jest w miejscowości Zwierzyń. Na mapie jest to obiekt nr 12
Położony przy ul. Noteckiej 1 w głębi posesji. Był maskowany na budynek gospodarczy. Ze względu na bliskość innych budynków nie został wysadzony. Sygnatura A/b/4. Zachowały się wszystkie pancerze. Schron typu B1-5a.Widoczne na zdjęciu płyty pancerne to 7P7. Osie strzelnic 165 i 195 stopni.
Mapa i fragment tekstu pochodzi z artykułu Umocnienia Wału Pomorskiego w rejonie miejscowości Zwierzyń" zamieszczonego w Śląski Zeszyt Historyczny" (tzw Infort specjalny)mojego autorstwa.



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 19:44 18-06-2008

  • 3 months later...
Napisano

...kolejny obiekt z zachowanym pancerzem(szkoda,że tak mało ich się zachowało).Nie byłem tam jeszcze,ale podejżewam że obiekty są z tej samej okolicy.

Napisano
Wydaje mi się,że obiekt ten moze być na którejś pozycji(?)według mapki,którą załączył powyżej Grzebiuszka.Czy więcej schronów z tej linii ma zachowane pancerze?Pozdro.
Napisano

Obiekt nr 8 na mapie ma zachowaną płytę pancerną. Oto fragment tekstu z w/w artykułu:
<k>Obiekt nr8
Znajduje się przy drodze dojazdowej do budynku stacji kolejowej od strony południowej, w pobliżu posesji Sierosławice 10.Maskowany był na budynek gospodarczy, obiekt ładnie zachowany, typu B1-5a (w lustrzanym odbiciu. Warte zauważenia, że posiada zachowaną jedną z dwóch płyt pancernych 7P7, lecz obetonowaną od czoła. Osie strzelnic 135 i 165 stopni<k>

Na zdjęciu: ściana wschodnia obiektu
Grzebiuszka

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie