Skocz do zawartości

34 pułk piechoty / Pułk Tatarski Ułanów


porta29

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi polecić jakieś dobre pozycje książkowe na temat działań tych pułków?? szczególnie zależy mi na poznaniu współpracy tych dwóch pułków podczas walk na Polesiu na przełomie 1919 / 1920.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Pewnie to już masz ale jak nie to warto zobaczyć
tu http://www.wbc.poznan.pl/publication/31545 , są do ściągnięcia publikacje (takie małe książeczki) arys historji wojennej pułków polskich 1918-1920" widnieje w spisie też 34 pułk piechoty, są to pliki w formacie DjVu ( mały programik do ściągnięcia z netu) ładnie zeskanowane, ja z tej strony znalazłem informacje o 18 pp.
PozdrO
tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale arys..." 34 pułku ściągnąłem i nawet wydrukowałem sobie i ładnie oprawiłem :D ale z kolei nie ma ogóle arysu..." Pułku Tatarskiego Ułanów - i tu apel do wszystkich jeśli ktoś gdzieś widział tą publikację to prosiłbym o kontakt:
Veli Bek Jadigar, Zarys historii wojennej Tatarskiego Pułku Ułanów imienia Mustafy Achmatowicza, Warszawa 1933

Pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta książka jest w Bibliotece Narodowej uffff co za ulga... Odrazu do nich napisałem żeby mi zrobili kserokopię całej książki dużo tego w sumie nie ma bo 40 stron.
tomekk dzięki za podpowiedź

Pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 years later...
  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie