Skocz do zawartości
  • 0

Niemiecki samolot w stawie???


siwy_49

Pytanie

Witam.
Jakies 4 lata temu usłyszałem opowieśc od mojego pracodawcy o rozbitym samolocie w stawach chodowlanych. Informacja pochodziła od pracownika tego gospodarstwa, podobno podczas karmienia ryb czasem coś wyjmowali. Na potwierdzenie tej historyjki pokazano mi przedmiot rzekomo wyjęty z wraku.
Wtedy olałem całą sprawę, ale kilka dni temu znów wpadł mi w łapy ten dziwny kawałek alu. Wygląda mi to na jakąś pompę, może paliwową? Długośc 117 cm, a średnica 45 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

IRONRAT
Masz może zjecie tej części .... ( najlepiej z jakaś miarą ) a może cos jeszcze wyszło ?
Poszukiwania numerków w makulaturze okropnie długo trwa a z zdjęciem zawsze szybciej idzie.

Jak widać z jednego numeru zrobił się ciekawy temat ..... tylko w którym samolocie była zamontowana Ta częsć ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko: Czy bywało, że np. w polskich samolotach stosowano niemieckie elementy? To, że mechanizm - tutaj ta pompa - jest niemieckiej produkcji wcale nie musi determinować, że pojazd tez musi być niemiecki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jak widać są to różne wykonania samych pomp ( 8-4544 H , 8- 4544 L ). Sam spotkałem się z czterema rodzajami wykonania tych pomp. Na razie możemy śmiało stwierdzić iż jest to na pewno pompa paliwowa, może dziś uda mi się pogrzebać w dokumentacji.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodhaven,
gdybym miał odpowiednią literaturę, czy też jej skany, zacisnąłbym zęby i sam szukał, niestety, nie posiadam takich materiałów.

Drugie niestety: jest tylko tabliczka i nie wiadomo, do czego była przymocowana.

Co prawda, to tylko przypuszczenie, ale tabliczka może pochodzić z Bf-110.

Pozdrawiam,
Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jakies 4 lata temu usłyszałem opowieśc od mojego pracodawcy o rozbitym samolocie w stawach chodowlanych. Informacja pochodziła od pracownika tego gospodarstwa, podobno podczas karmienia ryb czasem coś wyjmowali. Na potwierdzenie tej historyjki pokazano mi przedmiot rzekomo wyjęty z wraku.
Wtedy olałem całą sprawę, ale kilka dni temu znów wpadł mi w łapy ten dziwny kawałek alu. Wygląda mi to na jakąś pompę, może paliwową? Długośc 117 cm, a średnica 45 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból brak makulatury ...... ja mam nadmiar ( ponad 7000 pozycji większość o samolotach ) i ciągle narzekam ze jeszcze wszystkiego nie mam. Myślałem że posiadasz tą cześć, ja mam pamięć fotograficzną i łatwiej mi stwierdzić czy już tą cześć mam opisaną czy nie. No to szukamy dalej ......

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wielu by chciał trochę bliżej przyjrzeć się temu tematowi a może komuś to się przyda w przyszłości, wiec pozwolicie ze w miarę wolnego czasu cos na ten temat podrzucę. A może ktoś zna lepiej temat pomp ?
Me 109 F pompa 8-4544 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie