Skocz do zawartości

Czy tam (okolice Częstochowy) można coś znaleść?


Rekomendowane odpowiedzi

fragment opisu z powstania styczniowego maj 1863r.
Drugi odział ochotników częstochowskich wyruszył z miasta 24 I pod dowództwem Teodora Cieszkowskiego. Dotarł na punkt zbiorczy pod Ojcowem, w lutym uczestniczył w walkach o Sosnowiec. Po zwycięstwie w Zagłębiu oddział Cieszkowskiego wyruszył na północ zajmując PANKI. Tam uruchomił produkcję armat dla powstańców. Ścigany przez wojska carskie Cieszkowski wycofał się w kierunku Zagłębia, pod Mrzygłodem stoczył zwycięską potyczkę z Rosjanami.. Następnie zdobył Radomsko, rozbrajając garnizon w tym mieście."
nie nie doszedl mail.

jak cos to gg6762774
lub pisz tez do totala
pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszęcin był broniony we Wrześniu `39r o ile dobrze pamiętam przez któryś z Pułków Krakowskiej Brygady Kawalerii.
Kule muszkietowe? jaki kaliber?
Raczej myśliwskie, ale możesz podeslac fotke.
wyszlo cos oprocz nich? pozdro!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
siema,
jak wy to robicie że coś znajdujecie? ewentualnie jakiego sprzętu używacie? bo sam próbowałem coś znaleść w bunkrach na wale pomorskim i nic nie znalazłem i skąd wiecie gdzie mniej więcej szukać?
wiem że to nie jest temat do tego ale nie umiałem nigdzie znaleśc odpowiedniego
ps.
szukał ktoś kiedyś czegoś w okolicach Rudy Śląskiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
witam
od niedawna zajmuję się poszukiwaniami ;ale chętnie wybrałbym się gdzieś na eksplorację terenu
podaję gg 2473402 , gdybym się gdzieś wybierał(na razie okolice cze-wy) dam znać
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie