Skocz do zawartości

Long Range Locators używa ktoś


kruk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To tak jak z cudownymi" lampami Bioptron Zeptera.
Kiedyś dała się namówić na zakup Bioptrona Compact moja ciotka za jedyne 3600 zł. Oczywiście urządzenie padło po kilku latach. Miała wysłać lampę do serwisu Zeptera, ale koszt ewentualnej naprawy był zaporowy - wg serwisu wymiana elektronicznego modułu sterującego" to jakieś 600 zł... I tak lampa trafiła do mnie.
Co się ukazało moim oczom? Masakra. Zasilacz lampy - przetwornica typu fly-back (oczywiście uszkodzona, wyraźne ślady zwęglenia niektórych elementów), do tego układ czasowy generujący sygnał dźwiękowy co stały odstęp czasu. Jako promiennik" kosztujący w serwisie 110 zł zastosowano zwykły halogen 12V firmy OSRAM do nabycia w każdym sklepie elektrycznym za 3,50 zł.
W naprawę przetwornicy się nie bawiłem, tylko zamówiłem za 29 zł na Allezło zasilacz 12V i przełożyłem płytkę do lampy - działa do dziś.
Efekt terapeutyczny lampy wg mnie taki sam, jak naświetlanie kalafiorem :-) Cóż, wiara czyni cuda.

Co nieco o tych cudownych lampach jest tutaj:

http://wyborcza.biz/biznes/1,147743,19603211,magiczna-lampa-do-gojenia-ran-kosztuje-prawie-3-tys-zl-a.html?disableRedirects=true
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kiedyś testowaliśmy te urządzenia, jedno polskiej produkcji, jedno z USA. Wyniki nie były całkiem do kitu. Powiem delikatnie - były zastanawiające, nie mniej większość z tych urządzeń to fajans i nabijanie w butelkę.
Osobiście znam jeden przypadek zlokalizowania depozytu za pomocą wahadełka i potem odkopania, czyli metoda działa.
Są rzeczy, które filozofom się nie śniły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie