Jump to content

Nightmare777

Forum members
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To tak jak z cudownymi" lampami Bioptron Zeptera. Kiedyś dała się namówić na zakup Bioptrona Compact moja ciotka za jedyne 3600 zł. Oczywiście urządzenie padło po kilku latach. Miała wysłać lampę do serwisu Zeptera, ale koszt ewentualnej naprawy był zaporowy - wg serwisu wymiana elektronicznego modułu sterującego" to jakieś 600 zł... I tak lampa trafiła do mnie. Co się ukazało moim oczom? Masakra. Zasilacz lampy - przetwornica typu fly-back (oczywiście uszkodzona, wyraźne ślady zwęglenia niektórych elementów), do tego układ czasowy generujący sygnał dźwiękowy co stały odstęp czasu. Jako promiennik" kosztujący w serwisie 110 zł zastosowano zwykły halogen 12V firmy OSRAM do nabycia w każdym sklepie elektrycznym za 3,50 zł. W naprawę przetwornicy się nie bawiłem, tylko zamówiłem za 29 zł na Allezło zasilacz 12V i przełożyłem płytkę do lampy - działa do dziś. Efekt terapeutyczny lampy wg mnie taki sam, jak naświetlanie kalafiorem :-) Cóż, wiara czyni cuda. Co nieco o tych cudownych lampach jest tutaj: http://wyborcza.biz/biznes/1,147743,19603211,magiczna-lampa-do-gojenia-ran-kosztuje-prawie-3-tys-zl-a.html?disableRedirects=true
 2. Dzisiaj w Gnieźnie powołano Polski Związek Eksploratorów. Coś się w końcu ruszyło. http://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=190786 PS. Na innych forach piszą, że to rzekome pisemko niebieskich to fake. Archeobeton ma ubaw po pachy :-)
 3. To normalne, jeśli to twój pierwszy wykrywacz. I takie zalecenie - kop teraz wszystko, wsłuchuj się w sygnały i porównuj reakcję detektora na różne przedmioty. Po czasie sam rozpoznasz, co kopać, a co nie.
 4. Chodzi ci o koszyk na baterie? Proszę: http://wykrywacze360.pl/pl/koszyczek-na-baterie-garrett-at-pro-at-gold-9434100.html
 5. Oglądajcie od 55 minuty - normalnie włos się jeży na głowie... Przekręty przy Cytadeli i nie tylko. http://www.youtube.com/watch?v=Nhu3k6CrnmA
 6. Poszukiwanie bez zezwolenia było wykroczeniem, teraz to będzie przestępstwo. Konserwator zabytków będzie mógł teraz nakładać kary administracyjne. Były cyrki z komornikami, teraz będą kolejne święte krowy", które będą wlepiać grzywny wg własnego uznania lub humoru.
 7. 1. Środek lasu, 5 km do najbliższej wioski. Prawie zero sygnałów. Nagle 1 mocny - do kopania. Na głębokości 20 cm... żarówka 220V 60W Pila. 2. Pole pod Bolesławcem. Silny sygnał, przedmiot okrągły. Na głębokości 1,20m okazuje się, że to obręcz od beczki. 3. Zdarzenie z lasku pod Bolesławcem. Lipiec, godzina ok. 10:00 - 11:00. Sprawdzałem starą strzelnicę, w gruntową drogę obok wjeżdża granatowy mercedes chyba W124. Wycofałem się dyskretnie dalej, z auta wysiadła jakaś dziewczyna, pokręciła się chwilę i wsiadła z powrotem. Pomyślałem, że zaraz pojadą, ale gdzie tam! Po paru minutach auto zaczyna rytmicznie się bujać :-) Szyba w aucie była opuszczona, jęki dziewczyny było słychać dobre 100 metrów od auta :-)
 8. W mojej rodzinie myślistwo to taka już tradycja pokoleniowa. Dziadek był myśliwym od 1947 r., ojciec i brat są obecnie myśliwymi. Mnie jakoś to nie wciągnęło, chociaż już niejedną sarnę czy dzika pomagałem targać z lasu. Kilka razy na wykopkach znalazłem się w rejonie polowania. Najlepiej się wtedy ewakuować, w podbramkowej sytuacji przeczekać w jakimś dołku. Teraz zawsze pytam brata lub innego myśliwego, kiedy w interesującym mnie rejonie będzie polowanie. Dla chodzących z wykrywką wieczorem, o świcie czy w nocy - uważajcie! Miejcie przy sobie zapaloną nawet diodową czerwoną lampkę. Przy niedostatecznym oświetleniu o pomyłkę jest bardzo łatwo. Brat powiedział, że myśliwy nie strzela jeśli nie ma 100% pewności. Niestety umysł przy słabym oświetleniu płata figle, ktoś może cię oszacować jako 100% dzika... Był przypadek, kiedy jego koledzy prawie zastrzelili złodzieja kukurydzy. Widzieli trzy dziki, które weszły w kukurydze, obstawili pole. Słyszeli że żerują, trzaski łamanych pędów. W pewnej chwili jeden z nich zauważył, że coś wychodzi z kukurydzy i łup! Usłyszał głośne O jezu!!". Wszyscy spanikowani przybiegli na miejsce, na szczęście nie było ciała, tylko przestrzelony worek z kolbami kukurydzy. Mieli nauczkę i myśliwi i złodziej. Dobrze, że tylko na strachu się skończyło.
 9. Ci Hamerykanie, co podpadli u siebie, zostali zesłani na front wschodni do Polski :-) A czemu się ich lokuje na zachodzie? Jak Putin przeciągnie swoje zabawki przez Polskę, to się trochę zmęczy. Będzie łatwiej Rosjan pokonać. Bardziej na tym Niemcy skorzystają - mają teraz d..ę od wschodu osłoniętą.
 10. Dzisiejszy 2-godzinny spacer po polach pod Lwówkiem Śląskim - grosz praski Wacława II :-)
 11. 15 sierpień. Spacer po polach pod Tomaszowem Bolesławieckim. Guzik 8 pułku piechoty i guzik piechoty hiszpańskiej w służbie Napoleona.
 12. ... i trojak koronny Augusta III z 1754 roku. PS. Wszystkie fanty znalezione adziewnym" Rutusem Argo v. 2.1 z cewką DD 29. Piaskun24 - weź głęboki oddech i policz do dziesięciu... albo zmień tabletki.
×
×
 • Create New...

Important Information