Skocz do zawartości
  • 0

co to za papier


ashe

Pytanie

Witam! Może ktoś mi pomóc w identyfikacji tego dokumentu co to może być. Interesuje mnie też to sreberko początkowo znajdowało się w materiałowej kieszonce brak napisów zdjęć czy wzorów. Może ktoś z Was będzie wiedział co to jest. Licze na każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Według mojej oceny jest to fragment katalogu (???) sygnowania spraw przeznaczonych do przekazania do archiwum. Litera A" oznacza ilość lat, jakie winien leżeć dokument w archiwum. A po tym okresie był przeznaczany do zniszczenia. Szkoda, że nie zachował się cały rejestr. Sądzę ze kartki te pochodzić mogą z okresu międzywojennego. Katalog taki posiadać mogła kancelaria batalionu, pułku, bo ona była upoważniona do przekazywania załatwionych spraw do archiwum.
Poszukaj, w jakich oddziałach można było służyć przez okres 4 lat to będziesz wiedział, z jakiego okresu to pochodzi.
Tak na marginesie bardzo ciekawe znalezisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW :] dzięki za kolejne informacje może w końcu uda mi się odkryć co to za dokument i do czego służył na chwile obecną został umieszczony w antyramie i zawieszony na ścianie ;) pozdrawiam i licze na więcej info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 95% pewien ze to katalog drukow wojskowych. A4,A5 to oczywiscie wymiary dokumentu. Nie moge na razie rozszyfrowac numerku w nastepnej kolumnie ale to albo kod produktuc producenta albo jakos jest zwiazane ze skladaniem zamowienia. Mozliwe ze obejrzenie cennika MSWojsk z 1937 to wyjasni.

Skad sie wzial na polu walki to juz mozna dewagowac w nieskonczonosc, ale zapewne takie katalogi nalezaly do kacelarii kazdej kompanii czy tez baonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info ale powiedzcie mi co taki papier może robić na polu walki? teraz co do wielkości to jest to mały dokument. i jedno pytanie jeszcze czy Rosjanie mogli takie dokumenty wykorzystywać jako bibułki do papierosów? Czy raczej takie zamówienie" może coś mówić o jego posiadaczu. Może ktoś jednak rozpoznaje ten przedmiot ze srebra i może cos mi o nim powiedzieć więcej. Dzięki jeszcze raz, i prosze o jeszcze ;) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś mi pomóc w identyfikacji tego dokumentu co to może być. Interesuje mnie też to sreberko początkowo znajdowało się w materiałowej kieszonce brak napisów zdjęć czy wzorów. Może ktoś z Was będzie wiedział co to jest. Licze na każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się alajerzy77, kategorie akt przekazywanych do archiwum to:
A" (bez numeru)- oznacza dokumentacje archiwalną (leży ona w archiwum na wieki wieków),
B" (z numerem 5, 10, 25, 50)- oznacza dokumentacje niearchiwalną przekazaną do archiwum na okres 5, 10, 25 lub 50 lat, po upływie tego okresu powołana zostaje komisja która orzeka czy dana dokumentacja jest wartościowa i zasługuje na dalsze przechowywanie czy też zostaje brakowana.
Są jeszcze kategorie dokumentacji owarzyszącej" BE" i BC"rozpisywał się nie będę bo szkoda was zanudzać :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do papieru,jest to zapewne wykaz, (spis, zamówienie ?)druków i formularzy związanych z wojskowością,są tam nazwy formularzy oraz ich formaty(A4,A5),Pochodzi chyba z lat międzywojennych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie