Jump to content

Marynarka Wojenna odkrywa Grafa Zeppelina


redaktor

Recommended Posts

Marynarka Wojenna odkrywa „Grafa Zeppelina”

W dniach 13-16 marca w Warszawie odbędą się jubileuszowe XX Targi „Wiatr i Woda”. W Centrum EXPO XX przy ul. Prądzyńskiego 12/14 spotkają się przedstawiciele branży i miłośnicy sportu i rekreacji na wodzie z całej Polski. „Odkrywca” zaprasza serdecznie do odwiedzenia stoiska zaprzyjaźnionego magazynu „Nurkowanie”, gdzie będą gościć przedstawiciele Marynarki Wojennej, uczestniczący w badaniu wraku niemieckiego lotniskowca „Graf Zeppelin”.
W salach wykładowych będzie można posłuchać interesujących prelekcji:
piątek, 14 marca
15.00 – „Błotniak B-155” – prezentacja dziejów i konstrukcji polskiej miniaturowej łodzi podwodnej – Krzysztof Kwaśnik, Mariusz Szymański
16 -18.00 – Lotniskowiec „Graf Zeppelin” – tajemnice największego bałtyckiego wraku odkrywa Marynarka Wojenna RP – prezentacje multimedialne, pokaz filmów podwodnych oraz zdjęć w 3D.
sobota, 15 marca
12.-14.00 – Lotniskowiec “Graf Zeppelin” – tajemnice największego bałtyckiego wraku odkrywa Marynarka Wojenna RP - prezentacje multimedialne, pokaz filmów podwodnych oraz zdjęć w 3D.
14.15 - na scenie głównej odbędzie się krótkie wystąpienie przedstawicieli MW nt. wraku „Grafa Zeppelina”.
Niewątpliwą atrakcją, oprócz uczestnictwa w prelekcjach, będzie możliwość poobserwowania w działaniu, opracowanego w Akademii Marynarki Wojennej systemu zobrazowania 3D obiektów podwodnych w czasie rzeczywistym o nazwie ARGOOS. System ten był wykorzystany m.in. do identyfikacji i inspekcji wraku „Graf Zeppelin”. W holu targowym będzie można również oglądać wystawę fotograficzną „Australia – trzy kolory”, przygotowaną przez redakcję magazynu „Nurkowanie”, będącą pokłosiem wyprawy na ten kontynent.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników podwodnej eksploracji.
Izabela Kwiecińska
Link to comment
Share on other sites

Dziś już mogę się przyznać ... trochę maczałem palce w przygotowaniach materiałów do tej wystawy ..... ale wszystkich niepublikowanych dotychczas zdjęć nie udostępniłem tak wiec w dziale Wojny Światowe będziecie mogli dalej spodziewać się nowych zdjęć Gafa Zeppelina

Na zdjęciu herb Graf Zeppelin

Pozdrawiam

Woodhaven

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information