Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Widd39

CO to za sam.panc.???

Recommended Posts

Panowie, co to za samochód pancerny? Zapewniam, że polski. Jest też jakaś nazwa własna.

Ciekawe rzeczy wynajdujesz :) Nie mam zielonego pojęcia. Ciekawy sposób rozwiązania pochyłego pancerza, podobny jak w TKS.
Napisy:
...NIN"
(TWA)RDZIEL"
Równie dobrze mogą być w jęz. niemieckim...

Też mi pasowało na Twardziel". A z tego co pamiętam, to w Powstaniu Wielkopolskim zdobyto Korfantego". Może to ten sam typ???

Przeglądnąłem samochody pancerne niemieckie, bo na taki mi wyglądał i to jest nic innego jak niemiecki Erhart w polskiej służbie

http://www.jedsite.info/afv/echo/ehrhardt_series/erhardt-series.html

To może ktoś przybliży historię :)

Czyli ten napis to nie
Twar(dziel), ale
Pułkow(nik)
Gru(dziel)ski.

Hehe :) Coś więcej o nim i jego kolegach?

Dokładnie. Co ciekawe, różne źródła podają, że został złomowany w 1928. A jednak nie...

Nie wiem który to rok. Prawdopodobnie około wojny z bolszewią, bo znajdował się zaraz obok tego fdilmu z Żytomierza. To nasi, a nie Niemcy :) Ujęcie ma chyba 3 sekundy i oni zaraz wsiądą do środka :)

Google Twoim przyjacielem ;)
Jest sporo informacji w sieci, o zdobyciu pod Budzyniem, służbie w WP (także na regionalnych serwerach). I sporo zdjęć nawet na tym forum :)

Hehe, jakoś nigdy nie trafiłem i wydawało mi się, że mało jest o nim ;) Dzięki, zabieram sie do lektury i przepraszam za fatygę.

• Create New...

Important Information