Jump to content

Premiera Kleeberg odszedł... kleeberczycy zostali"


Recommended Posts

Witam,
Kleeberg odszedł... kleeberczycy zostali"

Tytuł oddaje pewien fenomen historyczno-społeczny. Oto trzecie już z kolei pokolenie przejmuje sztafetę pamięci w najróżniejszych formach i z najróżniejszych powodów. Żaden fragment kampanii wrześniowej nie ma tak licznych "strażników pamięci. Film ma dwie zasadnicze warstwy. Pierwsza to "dziś - cykl różnych działań, które pamięć o czynach Samodzielnej Grupy Operacyjnej "Polesie napełniają nowymi treściami. Warstwa druga to "wrzesień, szkicująca epizody niezwykłej "kampanii po kampanii, które być może o tej wyjątkowości zadecydowały.


Czas trwania: 55 min
Kraj i rok produkcji: Polska 2008 "

Emisja jutro o 22.35 na tv polonia -premiera telewizyjna!!- powtórka o 4 w nocy i 6 III o 14.30

Dzieło ekipy od Było, nie minęło" :)
(niech ktoś nagra)
Link to comment
Share on other sites

Obejrzałem, podobało mi się. Szczególnie opowiastki Szanownych Kleeberczyków - uczestników wydarzeń z IX-X 1939.... I brawo dla tv lubelskiej i panów-aktorów z grupy reko. Miło ujrzeć znajome twarze.
Link to comment
Share on other sites

Witam
Oglądałem. Jestem bardzo ucieszony tym co zobaczyłem. Może było trochę w tym wołoszańskiego z sensacji XX wieku, ale mimo to brawa. Prosimy o więcej takich filmów, tematów na pewno nie zabraknie. Pozdro
Link to comment
Share on other sites

Łza mi się w oku zakręciła na tej odegranej scence ze znalezieniem polskiego guzika...
Gdy tylko film pokazał żołnierza, który szuka swojej zguby w trawie, to wiedziałem że zaraz nawiążą do poszukiwaczy. I nie myliłem się. Bardzo fajne przejście z przeszłości w teraźniejszość - i całkiem niemęskie uczucie w dołku" gdy się to oglądało :) Jednak kocham to hobby!

M.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information