Skocz do zawartości

Premiera Kleeberg odszedł... kleeberczycy zostali"


herbstnebel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Kleeberg odszedł... kleeberczycy zostali"

Tytuł oddaje pewien fenomen historyczno-społeczny. Oto trzecie już z kolei pokolenie przejmuje sztafetę pamięci w najróżniejszych formach i z najróżniejszych powodów. Żaden fragment kampanii wrześniowej nie ma tak licznych "strażników pamięci. Film ma dwie zasadnicze warstwy. Pierwsza to "dziś - cykl różnych działań, które pamięć o czynach Samodzielnej Grupy Operacyjnej "Polesie napełniają nowymi treściami. Warstwa druga to "wrzesień, szkicująca epizody niezwykłej "kampanii po kampanii, które być może o tej wyjątkowości zadecydowały.


Czas trwania: 55 min
Kraj i rok produkcji: Polska 2008 "

Emisja jutro o 22.35 na tv polonia -premiera telewizyjna!!- powtórka o 4 w nocy i 6 III o 14.30

Dzieło ekipy od Było, nie minęło" :)
(niech ktoś nagra)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem, podobało mi się. Szczególnie opowiastki Szanownych Kleeberczyków - uczestników wydarzeń z IX-X 1939.... I brawo dla tv lubelskiej i panów-aktorów z grupy reko. Miło ujrzeć znajome twarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Oglądałem. Jestem bardzo ucieszony tym co zobaczyłem. Może było trochę w tym wołoszańskiego z sensacji XX wieku, ale mimo to brawa. Prosimy o więcej takich filmów, tematów na pewno nie zabraknie. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łza mi się w oku zakręciła na tej odegranej scence ze znalezieniem polskiego guzika...
Gdy tylko film pokazał żołnierza, który szuka swojej zguby w trawie, to wiedziałem że zaraz nawiążą do poszukiwaczy. I nie myliłem się. Bardzo fajne przejście z przeszłości w teraźniejszość - i całkiem niemęskie uczucie w dołku" gdy się to oglądało :) Jednak kocham to hobby!

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie