Skocz do zawartości

Tegoroczne fanty


Rekomendowane odpowiedzi

Hej , hej , hej , w sumie niby zimno , ale idzie odwilż , wiec propopnuje jeżeli już kopaliście to pochwalcie sie , co udało wam się wyciągnąć w tym roku.
Zaczne od siebie:
Dzisiaj 01.02.04 - 1,5h kopania i w sumie 10 łusek od mausera różne lata 28 , 34 , 42 , 41 i jakies inne , oprócz tego zawleczka od grantu , 50gr z 49r. i 5 fenoli z 25r.
Oprócz tego udało mi się odkryc miejsca nowej nigdy nie opisywanej bitwy , no ale zrozumcie , tego juz nie powiem , gdzie , bo zapowiada się całkiem niezle.

pozdro pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie temp wczoraj była +8 , i w lesie sie kopało miodzio , ziemia wcale nie zamarzła i mam jeszcze nadzieje , ze następna niedziela będzie taka sama.No ale wiesz na zach. zawsze jest cieplej :D

pozdro pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Proponowałem utworzyć nawet dział o zdobyczach z każdego dnia, ale bez echa. Jutro wybieram się też do lasu. Jestem z podlasia, dlatego moje poszukiwania stoją pod znakiem ?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pierwsze konkret wykopki wybieram się w sobotę 07.02.2004 :) Mam nadzieję ,że pogoda się nie zepsuje przez ten tydzień ,bo dziś chociaż mokro jak na luty jest fajnie ;)

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bjar !
Fakt pogoda w regionie raczej mokra niz zimna.... Mógłbym się z Toba załapać na wycieczkę ? Jestem aktualnie w S-ku na krótkim odpoczynku. Mogę wziąć samochód.... Daj znać na meila.
Pozdrawiam
Jarek H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaman3 nie mówię , że nie masz szans na kopanie , lecz poprostu z analizy map poodowych stwierdzam tylko , że ciepło przychodzi z zach i tam najszybciej będzie ciepło.

pozdro pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wam to fajnie bo juz biegacie po lesie,a w Beskidzie i Bieszczadach ....szkoda klikać mozna wam tylko pozazdrościć,ale i tutaj w koncu zniknie to białe cholerstwo,/mam nadzieje ze przed majem ;-)/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, gratuluje, miałem kiedys zadac na forum pytanie czy ktos juz takie znalazl;) Zapomnialem, wiec zadaje je teraz;))
Czy ktoś już znalazł wcześniej? Oczywiście nie chodzi mi tylko o ten model (były przynajmniej 4-5 głównych konstrukcji).
dominiczeq , gdzie swój trafiłeś? Gdzieś koło drogi?
Na fotce znaleziony w Rosji przez: http://www.ostfront.com/publications_items.html

PS Frozzer, masz rację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!Kolec znalazłem na terenie byłej Galicji. W okopach pierwszowojennych. Było tego z 80 sztuk. Są austriackie. Rzucano je przed okopy wiedząc o ataku kawalerii. Nasi w 1920 pod Konarmię Budionnego też takie rzucali. Za prosta zgadywanka :) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kopałem w styczniu, bo u mnie w lasach mroz ziemii nie bierze. Ostatni sie troche ociepliło i w jeden dzien zniknela 30 cm warswa sniegu, przywracajac tym samym pierwotny wyglad okolicy :) Z ostatnch fantow to niewykopkowy, lecz znaleziony w gospodarstwie karnister Wehrmachtu 1941 r. Niby banalna rzecz, ale niemczyzna budzi u mnie sentyment i po odnowieniu fant jest jak ulał do mojej kolekcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przeciw kawalerii i przeciwoponowe były podobne. Z tego co zauwazyłem, te przeciwkawaleryjskie były większe, (qominiczeq - ile Twój ma rozpiętości?), tłumaczę to tym, że musiały być bardziej ozłożyste" aby się nie zapadać w glebę, przeciwoponowe mogą być mniejsze, bo leżą najczęściej na twardych drogach. Ale to moja teoria:))
Z resztą dla mnie jest to jedna z genialnych broni, gdyby w 39 było tego dużo na tyłach, to niemieckie koluny zaopatrzeniowe miały by problemy.

PS Dominiczeq - jak masz 80 szt, to może z jednym się rozstaniesz na moją rzecz:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mietek - jak nie rzucić-z 10 cm zawsze jest :) Co do pozostałych 79 to je wrzuciłem do dołu, ale to akurat nie problem bo z 10 minut od domu. Przy następnej wizycie w lesie mogę ci wytargać nawet te 79 tylko sobie po nie przyjedź ;) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zachowaj dla mnie kilka:), piwo w zamian gwarantowane;)
Przeciwkawaleryjskie, to widziałem takie, co miały ze 20 cm każdy kolec!!! Były jednak wcześniejsze, kute. Konstrukacja podobna jak do tego na fotce jaką załączyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Byłem dzisiaj w lesie. Nie wiem jak jest w innych częściach Polski, ale na podlasiu jest przerąbane. W lesie zalega 10-30 cm warstwa śniegu. Zjazd na drogi polne i leśne grozi tak jak w moim przypadku dłuższym postojem (na szczęście są ciągniki). Jedyny plus to to, że ziemia w lesie zmarźnięta jest tylko miejscami.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat dla woj. swiętokrzyskiego = pokrywa snieżna stopniała stop. w niektórych miejscach trochę śniegu stop. lasy mokre stop. na wycieczki zalecane gumofilce stop. ziemia odmarznięta stop. polecane wycieczki gdyz znowu może doebać sniegu stop. w sobotę relacja na żywo z województwa mazowieckiego stop. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
komunikat dla okolic Warki : kopie się fantastycznie , jest trochę śniegu na miejscach ocienionych ale generalnie to nie przeszkadza ...ziemia miękka, gumofilce to jedyna słuszna forma obuwia.
Wyniki : ładownik do wz 28 , 30 butelek po medykamentach i gorzale z lat 30'tych., sześć garnków różnej pojemności ( wszystkie niebieskie) jedna menażka niemiecka w stanie naleśnikowatym , kilkadziesiąt kilo złomu w postaci błotnika od nie wiem czego i kilku skrzynek narzędziowych od nie wiem czego , ale w jednej był młotek :-)))
Dodatkowo karafka z jeszcze nie zbadaną zawartością znaleziona w niemieckiej ziemiance oraz zestaw śniadaniowy sowiecki czyli piecyk , kociołek i konserwy w ilości churtowej ...

Daż dół - ja sezon uważam za rozpoczęty :-)))


PZDR PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
ELO!!!!!
Komunikat dla Podkarpacia (rzeszowskie i podobne): Otóż:
Sniegu w pi++u a nawet jeszcze więcej, nie ma po co iść z wykrywaczem, chyba że chcecie znaleźć zapięcia do nart lub nieszczęśliwego narciarza :) A parę dni temu tak było fajnie, miałem sprawdzić linię frontu niem/rus na działce wujka, ale spadło 15 cm śniegu (jak to kobiety mówią <---------> - tyle = 20 cm :=) i nic z tego, trzeba poczekać...
Szlag mnie trafia... Ale coż... Bóg tak chciał, jego słuchano...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za flaszkę (20zł) odkupiłem od goscia strychowy hełm M-40 z resztakami ciemnozielonej farby i biciami ,niestety nie ma wybitego rozmiaru , jest za to numer seryjny .Czy ktoś wie jak określało sierozmiar hełmu do glowy ? Niestety hełm nie ma fasunku bo służył do nabierania pszenicy z worka do wiadra dla kur,ale stan jest znakomity,zero rdzy i dlatego chciałbym by ktoś słuzył mi radą jak dobrać fasunek do niego . Być moze ktoś ma namiar do jakiejś tabelki na stronie www. Pozdrawiam.
PS. Pochwaliłem się tym hełmem koledze i on ...dał mi drugi,ale w gorzym stanie, znalazł go w garażu u dziadka. Niezłe co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie