Skocz do zawartości

II RP - M .D .Lot- pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

tak......logo to jest na monetach z tej jednostki.jak bedę miał sprawny aparat...wrzucew fotkę...logo to wygląda tak kotwica na tle lotniczej szachownicy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królikiewicz w Polski samolot i barwa" nic takiego nie podaje. Lubliny R-VIII miały różne godła własne: ośmiorniczkę (801), meduzę (802) i wieloryba (803).

Pewna spójność istniała pod koniec lat '20. Na łodziach latających eskadr dalekiego rozpoznania Wiking" i Rugia" malowano odpowiednio: galion drakkara i posąg Światowida. Eskadra szkolna miała natomiast rybę-znak zapytania.

pozdr,M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że logo z monety jest nieoficjalne....?

chociaz monety musiały byc zatwierdzone przez Szt.Gen.

kiedys też widziałem logo śmigło skrzyżowane z kotwica na tle szachownicy lotniczej...

moja moneta jest opisana w jednym z Gdańskich zeszytów numizmatycznych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pytanie to zadałem ponieważ u kolegi widziałem album z kilkoma fotkami po człowieku który w 1937 odbywał służbe w M.D.Lot jako mechanik.W srodku albumu fot. jest
wymalowane takowe coś :Orzeł siedzący na kole sterowym, w kole wpisane M.D.L na dole pod kołem kotwica admiral".Postaram się zrobić skana i wrzuce wieczorem .
Też przekopałem kilka książek i nic nie znalazłem na ten temat.

poz.slaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Polecam publikację Aj-press Polskie Lotnictwo Morskie 1920-56 "autorstwa Mariusza Konarskiego i Andrzeja Olejki z
ilustracjami Arkadiusza Wróbla
Tam znajdziesz wiele zdjęć z MD Lot.
Gorąco polecam !!!!!

aro111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac to godło wygląda jak choinka.....może to jakieś kombatanckie nieoficjalne godło.......skąd jest ta ilustracja..???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, to wprawdzie godło już historyczne ale raptem dopiero sprzed kilku lat :)
Jest na nim napisane 1.Pucki Dlot MW", a szachownica jest wzoru, do którego powrócono przed ~10 laty. To odznaka istniejącej w latach ok. 1995 - 2002 jednostki lotnictwa MW z Babich Dołów (dawny 34.PLM, obecna któraś tam eskadra).

pozdr,M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie