Skocz do zawartości

m42-renowacja


lina_90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
środek malowałem dopiero po zrobieniu zdjęcia, więc tutaj widać samo badziewie.

Co do koloru skorupy, to wstyd się przyznać, ale poszedłem na łatwiznę.....
Kupiłem wcześniej farbę w kolorze khaki na allegro, a nie miałem już kasy na feldgrau, więc pomalowałem wszystko jednym, tym samym kolorem. Wiem, nie godzi się robić takich rzeczy, więc jak tylko przyjdzie kasa, to kupię porządna farbę na Allegro i pomaluję to wszystko jak trzeba. Wiecie jak to jest.... człowiek się napali na pierwszą rekonstrukcję i maluje co popadnie.

W sumie, to zrobię wszystko jeszcze raz. Pomaluję dzwon na feldgrau, załatam pozostałe dziury, wygładzę wszystkie wygięcia i wtedy się dopiero pochwalę, bo jak tak patrzę na dokonania Słomka, to widzę, ze rochę" mi brakuje.

Pozdro ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale khaki a feldgrau to dwa inne światy więc trzeba byc chyba ślepym żeby nie zauważyć.
Ale żeby nie było że pisze a nic nie robie to proszę zdjęcia mojej m40:
http://i273.photobucket.com/albums/jj237/mateusz94-39/niemiec002.jpg
http://i273.photobucket.com/albums/jj237/mateusz94-39/hem014.jpg
Teraz ma w środku kopie dwóch obręczy, fasunek czeski, i kopie podpinki z Czech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO, ale też z drugiej strony nie czuję się za bardzo godzien, żeby mieć w swoim posiadaniu taki super hełm. Jak mi się uda wzorowo coś odrestaurować, to wtedy będę się mógł zastanawiać. Chwilowo jednak jestem na średnim etapie zaawansowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niewiem jak mozna wogule zrobic cos takiego... helm po takich operacjach juz nie jest helmem tylko replika..:( co za profan xD ja bym nie ruszal wogole nic. zmienia sie calkiem wyglad i do tego jest pelo dziwnych skladnikow ktorych oryginalny helom nigdy nie widzial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Zgadzam się z moim przedmówcą. Normalnie sam też bym się nie brał za renowację jednak musiałem poświęcić ten garnek dla dobra sprawy. Pracujemy nad pewnym ,,filmem'' myślę ,że odpowiedni forumowicz założy niedługo wątek i będziemy mogli zdradzić całą tajemnicę i poddać się waszej ocenie jednak jak na razie cierpliwości :)

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie