Jump to content

drewno


wnusio

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dziękuję Panowie za rady, Zastosowałem zaproponowany papier i ryzy się mocno zatarły. Pociągnąłem potem na gorąco pokostem lnianym i za drugim razem mimo kilku dni w kilku miejscach drewno nie wessało" pokostu zostawiając tłuste plamy, które wyglądają jak lakier, który lekko klei. Ratujcie, proszę, jak można usunąć te niegodności?

Link to comment
Share on other sites

Do napuszcania kolb stosuje się olej lniany nie pokost, na koniec czasami woskowanie. W sklepach myśliwski są specjalne preparaty do konserwacji osad. Teraz to zcieraj szmatą nasączoną benzyną ekstrakcyjną lub zmywaj gorącą wodą z płynem do mycia naczyń. Z wodą uwaga aby drewno nie bardzo namokło bo się powygina. Za nim znów coś zp... zapytaj i dokładnie przeczytaj odpowiedzi. Działania takie zwykle są nieodwracalne, zniszczyć jest bardzo łatwo.
Wojtek
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, przemyj delikatnie benzyną ekstracyjną, możesz się pokusić o delikatne namoczenie drewna, poczekaj aż wyschnie (drewno delikatnie napuchnie), teraz przetrzyj naprawdę drobnoziarnistym papierem i możesz pokryć gruntem do drewna(zamknie pory).
Nie wiem dokładnie jak były konserwowane kolby od broni, ja stosuję albo wosk w spraju(ew. pasta woskowa) lub lakier poliuretanowy, kilka cienkich warstw, i dopiero na to wosk i polerka.
Nigdy nie kładź najpierw wosku a potem lakieru, nic z tego nie wyjdzie, zawsze na odwrót.
Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
a ja mam takie pytanie :) jak konserwować świeże drewno- nową kopie kolby ??? tylko namaczać olejem lnianym( po tym namaczaniu kolba sciemnieje ?) czy barwić jakims pokostem a po barwieniu jeszcze namaczać olejem czy nacierać woskiem ??
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information