Skocz do zawartości

Przedmoście Maciejowickie" 27 kwiecień 2008


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam. Przepraszam że na raty ale było tyle spraw do załtwienia i umnęło. Jeszcze raz w imieniu organizatorów: WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej z Kozienic i Pionek za organizację punktów informacyjnych patroli sanitarnych pomoc w kierowaniu ruchem i cywili we wsi, Ludności Ryczywołu za wsparcie i udział także jako ludnosc cywilna, strażakom z OSP w Ryczywole i innych jednostek za zabezpieczenie imprezy, firmie ochroniarskiej , wszytskim sponsorom, pracownikom Starostwa Powiatowego I UM w Kozienicach, policji z KP Kozienice za kierowanie ruchem i zapewnienie bezpieczeństwa, patronom medialnym i honorowym, panu posłowi Ziemi Kozienickiej Czesławowi Czechyrze.
Jeszcze raz przepraszam że tak na raty.Poprawię sie.
pozdrawiam GK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widowisko naprawde w porzadku.
Oczywiscie poprawek można wiele czynić, tak to jest za pierwszym razem.Organizatorzy napewno bedą juz wiedzieli co i jak zmienić , poprawić kolejnym razem.
Ogólnie brawo!
Sam, z pozycji uczestniczącego w widowisku stwierdzam że mozna było odmulić " się na wojnie. Szczególnie przy 2 lub 3 krotnym wybuchu na moście.
Dzis wizyta u laryngologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu Oddziału Lubelskiego SRH Wrzesień 39" dziękuję za zaproszenie nas na tę imprezę. Było na prawdę świetnie.
Dziękujemy wszystkim towarzyszom broni i przeciwnikom.

W szczególności podziękowania dla Grzesia Kocyka z GRH Kozienice, który zorganizował całą rekonstrukcję.

Co do sceny z samolotem, to bliżej publiczności oglądacie strzelca Daniela Trojnara a od strony rzeki strzelca Mateusza Zawadzkiego (obaj Oddział Lubelski SRH Wrzesień 39", studenci historii na KUL).
Leżałem zaraz obok nich i przyznam, że serce podeszło mi do gardła. Scena kapitalna, ale od razu pobiegłem sprawdzić, czy wszystko w porządku.

Gratulacje dla kapitalnej ekipy pirotechników.

I do zobaczenia na nastepnej rekonstrukcji.

Andrzej Gładysz Gładki" vel Gladky"
Oddział Lubelski SRH Wrzesień 39"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W organizację rekonstrukcji zaangażowanych było bardzo dużo osób-z GRH, Biblioteki Publicznej im.F. Siarczyńskiego, Władz Kozienic, TMZK, etc. Bez pomocy i zaangażowania wszystkich ludzi dobrej woli nie dosżło by to do skutku. -każdy miał cos do zrobienia i wykonania lub wspierał nas.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Imprezka pierwsza liga,zakwaterowanie świetne a co jedzonka to słów brakuje, specjalna pochwała za kaszanke i kiełase z grila,a na reko, za chleb ze smalcem i ogórek.

Dzięki za możliwość udziału w tak fajnej imprezie , za miło spędzony czas przy żołnierskim ognisku, za wysłuchanie moich dowcipów.

Szczególne pozdrawienia dla SGO NAREW",GRHKOZIENICE",51 pp IŁŻA oraz dla jakże uroczych dziewczyn z służby kobiet.

Do zobaczenia.

A TY LOWELKU JEDŻ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu FELDGENDARMERIE KREIS ILZA dziękuję serdecznie GRH KOZIENICE za zaproszenie i wspaniałą zabawę na kapitalnej rekonstrukcji. CO do organizacji, nie ma absolutnie żadnych zastrzeżeń. Co do filmiku, myślę, że jest to chyba dotychczas najlepsza scena nakręcona w polskiej rekonstrukcji. Obaj panowie pokazali niezłe wyczucie i odwagę.
Pozdrawiamy serdecznie towarzyszy broni z GRH BATALION TOMASZÓW" oraz pozostałe grupy biorące udział w rekonstrukcji. Szczególne podziękowania kieruję do Mirka i Ryśka z GRH Kozienice za wszelaką pomoc jaką nam okazali.
Z poważaniem
swojak
Feldgendarmerie kreis ILZA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie byłem, wiec ciężko komentować całą imprezę, jak widać po fotkach była jednak udana. Mam tylko drobną uwagę odnośnie kawalerzystów - w okresie II RP sztandarowy nosił bandolier z lewego ramienia (odwrotnie jak współczesne poczty sztandarowe), gdyż jego główną rolą było przytrzymywanie sztandaru podczas jazdy za pomocą skórzanej tulei w dolnej części - w przypadku grupy biorącej udział bandolier noszony jest w sposób współczesny, czyli njiewłaściwie. (vide foto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza bardzo dobrze zorganizowana. To chyba pierwsza rekonstrukcja na której widziałem porządnie przeprowadzoną próbę. Zatem gratulacje dla organizatorów...

ale, żeby plusy nie przesłoniły nam minusów..."

Trzeba by zadbać o lepszą pirotechnikę, jeżeli chodzi o wysadzanie kładki lub jej palenie. Skoro nie można było jej oblać, wystarczyłoby w przyszłym roku np. porozkładac na kładce trochę szmat z lekka nasaczanych naftą. Jak dobrze pójdzie, to może w przyszłym roku sami zajmiemy się niszczeniami (za pozwoleniem organizatora), skoro innym to nie wychodzi.

A propos kładki, prostuję: kładki nie budowali pionierzy...

Dobrze by było, żeby ułani" bardziej uważali na innych. Po drugiej stronie rzeki mielismy wykopane stanowisko strzeleckie zwrócone frontem do rzeki. W czasie rekonstrukcji znajdowały się w nim 3 osoby, a tymczasem jakiś mądry inaczej w czasie szarży" postanowił przeskoczyć to stanowisko wzdłuż nad ukrytymi w nim ludźmi. Skakał zatem nad dołem o szerokości prawie 2 m na jakieś około 1,50 m. Nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni,zeby sie domyślić co by się stało, gdyby koń nie poradził sobie z taką przeszkodą. Inny bystrzak na koniu też przejeżdżał obok ich stanowiska dźgając lacą w kierunku ziemi.

Z pionierskim pozdrowieniem
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem podziękować paniom,które grały mieszkanki wsi.W ich koszyku,oprócz swojskiego chleba i swojskiej kiełbasy był jeszcze jeden swojski produkt(:DDDDDD).Specjał ten,pozwolił mi bez strachu iść na rozstrzelanie.Dziękuję i pozdrawiam.
Starszy żandarm Robert.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, żeby "ułani bardziej uważali na innych. Po drugiej stronie rzeki mielismy wykopane stanowisko strzeleckie zwrócone frontem do rzeki. W czasie rekonstrukcji znajdowały się w nim 3 osoby, a tymczasem jakiś mądry inaczej w czasie "szarży postanowił przeskoczyć to stanowisko wzdłuż nad ukrytymi w nim ludźmi. Skakał zatem nad dołem o szerokości prawie 2 m na jakieś około 1,50 m. Nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni,zeby sie domyślić co by się stało, gdyby koń nie poradził sobie z taką przeszkodą. Inny bystrzak na koniu też przejeżdżał obok ich stanowiska dźgając lacą w kierunku ziemi."


Zdaje się, że na odprawie był poruszany temat udziału kawalerii. Markowanie ciosów i pchnięć białą bronią w postaci bagnetu, szabli, lancy jest prawnie zabronione, a z tego, co wiem, w scenariuszu nic nie było na temat walki kawalerii z kimkolwiek.
Znowu koniki" wiedziały lepiej..., a skakanie przez okop ponad ludźmi, to skrajny idiotyzm. Proponuję przesiąść się na konie na biegunach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mówia kawaleria pobiła swoisty rekord ... zawaliła imprezę zanim sie zaczeła :D. co do kładki... fakt nie wyszło. ale pozostałe piro było uważam super ....
natomiast nikt nie zwórcił uwagi na jedno . była ŁĄCZNOSC!!!!! i wszstcy wiedzieli co robic ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz mnie za kolejnego pajaca.To powiedz mi co się stało z tą piro, co niby nie wybuchła? Wyparowała?Na chemii i fizyce to się trochę znam...Nie wydaje mi się, że ładunki na moście nie wybuchły tylko ze względu na rekonstruktorów. Może czas się zająć teraz pirotechnikami z bożej łaski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie